ایمپلنت لیزری فوری: کاشت دندان با کمک فناوری لیزر | مزایا، قیمت

از دست دادن یک یا چند دندان یکی از علل بیماری‌های مختلف است. بنابراین، بازیابی به موقع زیبایی و عملکرد سیستم دندانی مهم است. روش کاشت لیزری نیازی به استفاده از چاقوی جراحی یا ایجاد برش روی لثه ندارد و دوره بعد از عمل سریعتر و آسانتر است.

روند کاشت دندان با کمک فناوری لیزر چگونه است؟


خود عمل کاشت دندان با لیزر از 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد. ایمپلنتولوژیست تحت بی‌حسی موضعی، مخاط را با لیزر برش می‌دهد که بهترین نتیجه، بهبودی بهتر و سریع‌تر و خونریزی کمتر را به همراه دارد. سپس با استفاده از دستگاه مخصوص ایمپلنت، دندان را جاسازی می‌کند.

خود ایمپلنت دندان از یک میله استوانه‌ای تیتانیومی تشکیل شده است. سپس ایمپلنت از بالا با مخاط پوشانده شده و با بخیه بسته می‌شود.

پس از کاشت ایمپلنت دندان باید بین 3 تا 6 ماه برای کاشت دائمی دندان صبر کرد و در این زمان دندانپزشک تاج موقت ایمپلنت دندان را نصب می‌کند. در این مدت ایمپلنت‌ها با استخوان فک ادغام می‌شوند و برای ایمپلنت دائمی دندان استفاده می‌شوند. مخاط روی ایمپلنت فقط با استفاده از لیزر روی ایمپلنت تبخیر می‌شود و سپس تاج قرار می‌گیرد.

مزایای کاشت دندان با کمک فناوری لیزر چیست؟


مزایای کاشت دندان با کمک فناوری لیزر چیست؟-min

استفاده از لیزر در دندانپزشکی و ایمپلنت مزایای قابل توجهی را در طول روش ایمپلنت ارائه می‌دهد.

 • استفاده از لیزر در ایمپلنت، آسیب کمتری دارد زیرا با خونریزی همراه نیست.
 • پس از درمان ایمپلنت دندان با لیزر، پوشش فتوکواگولاسیون تولید می‌شود که از زخم در برابر ورود میکروارگانیسم‌ها به عنوان یک پانسمان بیولوژیکی محافظت می‌کند.
 • در مرحله دوم کاشت دندان با لیزر، زمانی که نیاز به باز کردن مجدد ایمپلنت برای نصب اباتمنت است، نیازی به استفاده از چاقوی جراحی نیست که از فولاد ضد زنگ ساخته شده است، زیرا ذرات آن می‌توانند روی سطح باقی بمانند. ایمپلنت ممکن است بیشتر باعث پیدایش جریان‌های گالوانیکی بین فلزات غیرمشابه شود (کاشت تیتانیوم و اسکالپل فولاد ضد زنگ).
 • لیزرهای دندانی می‌توانند با دقت دقیق مورد استفاده قرار گیرند، به این معنی که حداقل آسیب به بافت‌های اطراف وارد می‌شود.
 • حداقل خونریزی: چون لیزر خون را به لخته شدن تشویق می‌کند.
 • حداقل خطر عفونت باکتریایی بعد از عمل: به این دلیل است که لیزر به استریل کردن ناحیه در حین کار کمک می‌کند.
 • زخم‌ها ممکن است نیازی به بخیه نداشته باشند، طول عمل را کوتاه می‌کند و زمان بهبودی را کاهش می‌دهد.
 • نیاز به بیهوشی ممکن است بسته به ترجیحات شما کاهش یا به طور کلی حذف شود.
 • زخم‌ها سریع‌تر بهبود می‌یابند زیرا بافت نرم قادر به بازسازی سریع‌تر است. این به معنای کمترین زمان از کار افتادگی است و به زودی می‌توانید از دندان‌ها و دهان خود به طور معمول استفاده کنید.
بخوانید:  ایمپلنت آلمانی آلفادنت: محصولات، ماندگاری و قیمت آن

مقایسه کاشت دندان با کمک فناوری لیزر با سایر روش‌های رایج


مقایسه کاشت دندان با کمک فناوری لیزر با سایر روش‌های رایج

لیزر درمانی برای پری ایمپلنتیت باعث ترمیم زخم می‌شود. این کار را با تحریک میتوکندری در سلول‌ها برای تولید انرژی (ATP) انجام می‌دهد که به بهبود سریع‌تر زخم کمک می‌کند. علاوه بر این، لیزرها با بستن رگ‌های خونی، خونریزی را از بین می‌برند، بنابراین دید را افزایش می‌دهند و سرعت و دقت عمل را بهبود می‌بخشند.

لیزر دندان جایگزین موثری برای درمان‌های سنتی پری ایمپلنتیت است. برداشتن سنتی بافت‌های آسیب‌دیده (که دبریدمان مکانیکی نیز نامیده می‌شود) در مواردی که خفیف یا متوسط ​​هستند، یک روش تهاجمی در نظر گرفته می‌شود. دبریدمان مکانیکی می‌تواند در از بین بردن بیوفیلم باکتریایی در داخل شیارهای ایمپلنت‌ها به دلیل دسترسی دشوار، بی‌اثر باشد. همچنین ممکن است باعث آسیب قابل توجهی به سطوح ایمپلنت شود و آن‌ها را نسبت به تجمع بیوفیلم حساس‌تر کند و فرصت‌های ادغام استخوان را کاهش دهد. با وجود تلاش‌ها برای حفظ بهداشت دهان و دندان برای کاهش احتمال عفونت، سطح ایمپلنت خراشیده می‌تواند به نقطه جذابی برای رشد باکتری تبدیل شود.

با موارد پیشرفته‌تر پری ایمپلنتیت، از دست دادن استخوان و شکست ایمپلنت به طور سنتی نیاز به یک روش تهاجمی برداشتن و پیوند استخوان قبل از جایگزینی ایمپلنت دارد. مانند هر درمان تهاجمی، بیمار ممکن است درد قابل توجهی را تجربه کند و یک دوره بهبودی که می‌تواند چندین ماه طول بکشد را تجربه کند، که اعتماد بیمار را هم نسبت به روش و هم به ارائه‌دهنده تضعیف می‌کند.

اینجاست که مزایای لیزر درمانی کاملاً مشخص می‌شود. در لیزرها:

 • نخ‌های ایمپلنت را ضد عفونی کنید.
 • رشد باکتری روی سطح ایمپلنت را سم زدایی کنید.
 • از باز کردن بافت فلپ در موارد خفیف تا متوسط ​​خودداری کنید.
 • به سطوح ایمپلنت آسیب نرسانید.
 • بافت گرانولاسیون اطراف ایمپلنت شکسته شده را به صورت غیر تهاجمی بردارید.
بخوانید:  ایمپلنت دندان: مزایا، خطرات و هزینه

تحت چه شرایطی نمی‌توان از روش کاشت دندان با کمک فناوری لیزر بهره برد؟


موارد منع روش کاشت، اختلالات متابولیک شدید و برخی بیماری‌های مزمن است. قبلاً فقدان استخوان در ناحیه کاشت یک منع مصرف بود. اما اکنون، به لطف روش‌های جدید کاشت استخوان معدنی دندانی با استفاده از سلول‌های بنیادی، این دیگر منع مصرف ندارد. پس از انجام عمل ایمپلنت دندانی در عرض 3 روز، ممکن است تورم خفیفی در ناحیه عمل و ناراحتی ایجاد شود، بنابراین باید از هیپوترمی و فعالیت بدنی شدید خودداری کرد. بعد از 3 روز بیمار کاملا بهبود پیدا می‌کند.

روش کاشت دندان به بیماران این امکان را می‌دهد که از پروتزهای ناراحت کننده امتناع کنند و برای بازیابی دندان‌های از دست رفته، دندان‌های سالم مجاور را ساییده نکنند. بسیاری از دندانپزشکان فکر می‌کنند لیزر آینده دندانپزشکی است. از دندانپزشک خود در مورد استفاده از لیزر برای روش ایمپلنت دندان سوال کنید.

ریسک‌ها و عوارض کاشت دندان با کمک فناوری لیزر چیست؟


وقتی صحبت از مراقبت از دندان به میان می‌آید، در بسیاری از موارد لیزرهای دندانی در واقع ایمن‌تر از ابزارهای مورد استفاده در درمان سنتی هستند. به این دلیل که بعد از هر بار استفاده نیازی به استریل کردن لیزر نیست و می‌توان از آن‌ها با دقت استفاده کرد.

اگرچه لیزر دندانپزشکی به طور کلی به عنوان یک روش درمانی بسیار ایمن و موثر در نظر گرفته می‌شود، اما متاسفانه هیچ تضمینی وجود ندارد که برای هر بیمار مناسب باشد و ممکن است خطراتی در ارتباط با استفاده از آن وجود داشته باشد. خطرات دقیق بستگی به نوع درمانی دارد و بنابراین باید در مشاوره اولیه با دندانپزشک خود در مورد مناسب بودن برای درمان صحبت کنید.

هزینه کاشت دندان با کمک فناوری لیزر به چه میزان است؟


هزینه واقعی یک روش دندانپزشکی با لیزر بر اساس درمان است. با این حال، طیف گسترده‌ای از هزینه‌های ممکن برای هر یک از روش‌های مختلف وجود دارد. متغیرهای مؤثر در هزینه تفاوتی با رویکرد سنتی یک روش ندارند. این کار از شما شروع می‌شود که بیمار به آن نیاز دارد. موقعیت جغرافیایی، شدت مشکل و دشواری و زمان اختصاص داده شده می‌تواند تفاوت زیادی در هزینه و همچنین خدمات ارائه شده ایجاد کند. بیایید به برخی از روش‌ها نگاهی بیندازیم و سعی کنیم محدوده قیمتی مناسبی را برای برخی از روش‌های رایج‌تر امروزی برای لیزر دندانپزشکی تعیین کنیم.

بخوانید:  آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

سوالات متداول


چند روز بعد از ایمپلنت دندان استراحت کنیم؟

زمان بهبودی کاملاً به جراحی ایمپلنت دندان بستگی دارد. برای اکثر افراد، زمان بهبودی تنها 1-2 روز است.

آیا لیزر دندان دردناک است؟

دندانپزشکی با لیزر روشی سریع و موثر است که از گرما و نور برای انجام انواع وسیعی از اقدامات دندانپزشکی استفاده می‌شود. مهم‌تر از همه، لیزر دندانپزشکی عملاً بدون درد است! درمان دندان با لیزر با استفاده از پرتوهای شدید انرژی نور برای انجام اقدامات دقیق دندانی کار می‌کند.

بعد از ایمپلنت دندان چه کارهایی را نمی‌توان انجام داد؟

دندانپزشکان توصیه می‌کنند که بیماران از کاشت ایمپلنت دندانی در هفته‌های بعد از کاشت ایمپلنت دندان خود از خوردن غذاهای سفت، ترد، تند، اسیدی یا چسبنده خودداری کنند.

آیا می‌توانم بعد از کاشت دندان مسواک بزنم؟

مسواک زدن دندان‌ها پس از کاشت ایمپلنت توصیه می‌شود. هر چه بتوانید دهان و محل جراحی را تمیزتر نگه دارید، خطر عفونت کمتر می‌شود. مسواک زدن خود محل جراحی باید به آرامی انجام شود و استفاده از دهانشویه آنتی بیوتیک به بیشتر تمیز شدن آن ناحیه کمک می‌کند.

چگونه ایمپلنت‌های دندانی را سریع‌تر بهبود دهیم؟

برای اینکه بهبودی خود را سریع‌تر و آسان‌تر کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند بعد از جراحی ایمپلنت دندان سریع‌تر بهبود پیدا کنید:

 • استراحت
 • غذای نرم و مغذی بخورید
 • هیدراته بمانید
 • از بسته های یخ استفاده کنید
 • با آب نمک بشویید.
 • سیگار نکشید
 • بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کنید.

آیا غذا زیر ایمپلنت دندان می‌رود؟

خبر خوب این است که هیچ محدودیتی وجود ندارد. ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند و می‌توانند انواع غذاها را بدون مشکل بجوند. این موارد شامل وعده‌های غذایی چالش برانگیز، مانند استیک، ذرت و سبزیجات خام است.

تماس با ما
×ارتباط در واتساپ