ایمپلنت دندان آمریکایی | بهترین برند، هزینه و ماندگاری

امروزه، برند‌های بی‌شماری از ایمپلنت‌ های دندانپزشکی، برای ارائه خدمات ترمیمی و جایگزینی دندان‌ های از دست رفته، در دسترس می‌باشند؛ اما نکاتی که حائز اهمیت هستند و این برند‌ها را از هم متمایز می‌ کنند عبارتند از: کیفیت ایمپلنت‌ها، سابقه کمپانی در ساخت ایمپلنت‌، تحقیقات و مطالعات انجام شده و هزینه ایمپلنت‌ ها. در این مقاله، بهترین برند‌های آمریکایی ایمپلنت را بررسی می‌ کنیم.

بهترین برند‌های ایمپلنت آمریکایی دندان


بهترین برند‌های ایمپلنت آمریکایی دندان

بهترین کمپانی‌های آمریکایی سازنده ایمپلنت دندان، آن‌ هایی هستند که برند‌های ایمن، قابل اطمینان و در دسترس را تولید می‌ نمایند. تفاوت ما بین کمپانی‌ های سازنده این برند‌ها و شرکت‌ های کوچک‌ تر این است که، بهترین کمپانی‌ های سازنده ایمپلنت دندان، برای تامین کیفیت و دوام تمامی اجزای به کار رفته در ایمپلنت‌ های خود، تحقیقات علمی قابل ملاحظه‌ ای انجام می‌ دهند. بنابراین هنگامی که می‌ خواهید یک دندانپزشک را برای کاشت ایمپلنت خود انتخاب کنید، درباره اینکه آن دندانپزشک از ایمپلنت‌ های کدام کمپانی استفاده می‌ نماید و میزان تحقیقات انجام شده بر روی آن‌ ها نیز سوال نمائید.

ایمپلنت آمریکایی زیمر (Zimmer)

ایمپلنت آمریکایی زیمر (Zimmer)

کمپانی زیمر (Zimmer) یک شرکت تولید کننده ایمپلنت است که در سال ۱۹۲۷ در ایالات متحده آمریکا، تاسیس شده است. این کمپانی در حدود ۱۳ نوع ایمپلنت مخصوص استخوانی و داخل بافتی، به شکل‌ های راست، مخروطی و مخروطی نوک تیز، تولید می نماید. دفتر مرکزی این کمپانی واقع در پالم بیچ گاردنز در ایالات متحده آمریکا می‌ باشد.

ایمپلنت‌های دندانی بیومتریک کمپانی زیمر (Zimmer Biomet Dental) از نظر تکنولوژی ساخت، بسیار پیشرفته و به طور فوق العاده‌ ای تطبیق پذیرهستند. با انتخاب یک ایمپلنت مناسب و خاص برای هر بیمار، می‌ توان نتایج یک درمان کامل و باثبات را به دست آورد. با استفاده از این ایمپلنت‌ ها، بیمار اساسا هزینه‌ ها و زمان کمتری را برای انجام مراحل کاشت ایمپلنت خود، صرف می‌ نماید.

ایمپلنت‌ های بیومتریک شرکت زیمر در شکل‌ ها و اندازه‌ های مختلفی عرضه می‌ شوند. طرح‌ های متفاوت ایمپلنت‌ های این شرکت، با این هدف تولید می‌ شوند تا اطمینان حاصل گردد که حداکثر بیماران، از مزایای کاشت ایمپلنت‌ های دندانی بهره مناسبی ببرند.

کاشت این نوع ایمپلنت‌، برای متخصصین، آسان بوده و همچنین تکنیک‌ های مختلفی را برای کاشت تک دندان و و چند دندان، ارائه می دهند. کمپانی محصولات بیومتریک زیمر، نه تنها پروتز‌های ریشه دندان را تولید می‌ کنند، بلکه پایه‌ های تیتانیومی را نیز عرضه می‌ نماید که در حد فاصل بین ایمپلنت و تاج دندان ساخته شده، قرار می‌ گیرند.

بخوانید:  مسواک ایمپلنت:‌ مزایا،‌ انواع و قیمت

ایمپلنت دندانی Biomet 3i

ایمپلنت دندانی Biomet 3i

این کمپانی در سال ۱۹۸۷ آغاز به کار کرده است و از آن زمان تاکنون، ایمپلنت‌ ها و محصولات دندانی مختلفی را تولید و توزیع نموده است. این کمپانی در حدود ۳۵ نوع ایمپلنت مخصوص استخوانی و داخل بافتی، به شکل‌های راست، مخروطی و مخروطی نوک تیز، تولید می نماید. کمپانی بیومت Biomet 3i دارای خط کامل تولید پایه میانی ایمپلنت‌ ها می‌ باشد و ایمپلنت‌ های تولید شده، بوسیله مواد احیا کننده خاصی بسیار تقویت شده‌‌ اند. به زبان ساده‌ تر، کمپانی بیومت Biomet 3i در زمینه تولید ایمپلنت‌ های طبیعی و سازگار پیشگام است و به خاطر سطح  میکروتکسچر آن‌ ها و تولید ایمپلنت‌ های اوسئوتیت Osseotite بسیار موردقبول قرار گرفته و تحسین شده‌است.

ایمپلنت دندان آسترا تک Dentsply Sirona(Astra Tech)

ایمپلنت دندان آسترا تک Dentsply Sirona(Astra Tech)

شرکت آسترا تک Astra Tech در سال۱۹۹۱ تاسیس شده و در سال ۲۰۱۱، کمپانی آمریکایی Dentsply Sirona ، آسترا تک را به مبلغ ۸/۱ میلیارد دلار خریداری کرد. در حال حاضر، شرکت آسترا Astra به عنوان یک شرکت تابع، توسط Dentsply اداره می‌ گردد و دفتر مرکزی این گروه شرکت‌ها در شهر و التهام در ایالت ماساچوست است.

Dentsply دنتسپلی، کمپانی است که تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی را تولید می‌ نماید و محصولات خود را در بیش از ۱۲۰ کشور جهان به فروش می‌ رساند. این شرکت با دارا بودن کارخانه‌ های تولیدی محصولات دندانپزشکی در ۲۱ کشور جهان، جایگاه رهبری در بین تولید کنندگان محصولات مصرفی دندانپزشکی را دارد. Dentsply، محصولات صنعتی خاصی، از جمله لوازم آزمایشگاهی دندانپزشکی را نیز تولید می‌ نماید. دنتسپلی Dentsply دندان‌ های مصنوعی نیز می‌ سازد، همچنین پروفیلاکسی تولید می‌ نماید که در پیشگیری از بیماری‌های لثه، بی حس کننده‌ ها و جرم گیری دندان مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

ایمپلنت آمریکایی  بیوهوریزون (BioHorizons)

ایمپلنت آمریکایی  بیوهوریزون (BioHorizons)

کمپانی بیوهوریزون BioHorizons یک شرکت تولید کننده ایمپلنت است که در سال ۱۹۹۴ در ایالات متحده آمریکا، تاسیس شده است. این کمپانی در حدود 23 نوع ایمپلنت مخصوص استخوانی و داخل بافتی، به شکل‌های راست، مخروطی و مخروطی نوک تیز، تولید می نماید. آن‌ها را در بیش از ۸۰ کشور جهان توزیع می‌نماید. دفتر مرکزی این کمپانی واقع در بیرمنگهام در ایالات متحده آمریکا می‌  باشد. کمپانی بیوهوریزون، به دلیل تعهد آن به ارائه دادن کامل‌ ترین خط تولید ایمپلنت‌ های دندانی، تولید شده بر اساس تحقیقات و شواهد علمی و بازسازی بافت و ترمیمی دندان، به سرعت در آمریکای شمالی، رشد کرده است.

ایمپلنت آمریکایی بایکان (Bicon)

ایمپلنت آمریکایی بایکان (Bicon)

کمپانی بایکان Bicon یک شرکت تولید کننده ایمپلنت است که در سال ۱۹۸۵ در ایالات متحده آمریکا، تاسیس شده است. این کمپانی در حدود ۵ نوع ایمپلنت مخصوص استخوانی و داخل بافتی، به شکل‌ های راست، مخروطی و مخروطی نوک تیز، تولید می نماید. آن‌ها را در بیش از ۷۳ کشور جهان توزیع می‌ نماید. دندانپزشک شما، با استفاده از ایمپلنت‌ های دندانی بایکان Bicon قادر خواهد بود که بدون نیاز به عمل‌ های پیوند اضافی، کاشت ایمپلنت را برای شما انجام دهد و دندان‌ های کاشته شده، ظاهر، حس و عملکردی مانند دندان‌ های طبیعی خواهند داشت.

بخوانید:  علائم عفونت ایمپلنت دندان و روش‌های جلوگیری از آن

کمپانی ایمپلنت دایرکت (Implant Direct)

کمپانی ایمپلنت دایرکت (Implant Direct)

کمپانی ایمپلنت دایرکت Implant Direct یک شرکت تولید کننده ایمپلنت است که در سال 2004 در ایالات متحده امریکا، تاسیس شده است. این کمپانی در حدود ۲۵ نوع ایمپلنت مخصوص استخوانی و داخل بافتی، مخروطی، تولید می نماید و آن‌ها را در بیش از ۱۵ کشور جهان توزیع می‌نماید. دفتر مرکزی این کمپانی واقع در والنسیای کالیفرنیا در ایالات متحده امریکا می‌باشد.

تمامی ایمپلنت‌های کمپانی ایمپلنت دایرکت Implant Direct، در کالیفرنیا تولید می‌ شوند و بالاترین سطح استاندارد صنعتی را دارا هستند. شرکت ایمپلنت دایرکت Implant Direct خدمات مشتری را در کلاس جهانی ارائه نموده و فرصت‌های آموزشی سطح بالایی را در دسترس قرار می‌ دهد.

کمپانی آمریکایی ACE Surgical Supply

کمپانی آمریکایی ACE Surgical Supply

کمپانی ACE Surgical Supply یک شرکت تولید کننده ایمپلنت است که در سال 1967 در ایالات متحده آمریکا، تاسیس شده است. این کمپانی در حدود ۱۶ نوع ایمپلنت مخصوص استخوانی و داخل بافتی، به شکل‌های راست، مخروطی و مخروطی نوک تیز، تولید می‌کند و آن‌ها را در بیش از ۳ کشور جهان توزیع می‌ نماید. دفتر مرکزی این کمپانی واقع دربروکتون در ایالات متحده آمریکا می‌ باشد.

ایمپلنت‌ های آمریکایی چه مزایایی دارند؟


ایمپلنت‌ های آمریکایی چه مزایایی دارند؟

  • ایمپلنت‌ ها در دهان شما حرکت نمی‌ کنند و جابجا نمی‌ شوند. این خاصیت، هنگام غذا خوردن و صحبت کردن، بسیار مهم است.
  • ایمپلنت‌ها نسبت به دندان‌ های مصنوعی کامل و یا تکی، به دلیل وجود تناسب، طبیعی تر به نظر می‌ رسند.
  • ایمپلنت تک دندان، یک واحد مستقل است و تحت تاثیر عملیات روی دندان‌ های کناری خود قرار نمی‌ گیرد.
  • کاشت ایمپلنت، به حفظ استخوان فک، پس از کشیدن و یا از دست دادن دندان، کمک می‌ کند.
  • ایمپلنت‌ها مرغوب هستند؛ البته در ابتدا ممکن است که گران به نظر برسند اما اگر از آن‌ها به درستی مراقبت کنید، تا آخر عمر دوام می‌آورند.
  • ایمپلنت‌های دندانی آمریکایی، پروتز‌های ایمن و پایداری برای ترمیم نواحی مختلف دهان هستند.
  • آن‌ها نسبت به سایر ایمپلنت‌ ها، راحت‌تر، زیباتر، طبیعی‌تر و نتیجه بخش‌تر هستند.

ماندگاری ایمپلنت‌ های آمریکایی


ایمپلنت‌های آمریکایی، برای این طراحی شده‌اند که راه حل دائمی برای دندان‌ های از دست رفته باشند، بنابر این آن‌ها ۲۰ تا ۳۰ سال دوام دارند؛ البته، دوام ایمپلنت‌ ها کاملا بستگی به نحوه مراقبت از آن‌ها و بهداشت دهان و دندان شما خواهد داشت.

بخوانید:  کاشت دندان بدون ایمپلنت: روش ها، عوارض و قیمت آن

ایمپلنت‌ های آمریکایی چه معایبی دارند؟


پس از کاشت ایمپلنت، مانند جراحی‌ های کوچک داخل دهان، خطر عفونت، التهاب و درد وجود دارد؛ البته متخصص ایمپلنت شما درمورد نحوه مدیریت شرایط خاص شما، راهنمائیتان خواهد کرد. اگردر محل کاشت ایمپلنت، استخوان و یا لثه، تحلیل رفته باشد، ممکن است که به پیوند استخوان و یا لثه نیاز پیدا کنید و این امر هزینه‌ های درمان شما را بالاتر می‌ برد؛ با اینحال این یک سرمایه گذاری است که در درازمدت برای شما فایده دارد.

قیمت ایمپلنت‌ های امریکایی


ایمپلنت‌ های امریکایی، از ایمپلنت‌ های گران محسوب می‌ شوند؛ با این حال به دلیل کیفیت بالایی که دارند، مورد انتخاب بسیاری از دندانپزشکان هستند. تفاوت‌های زیادی وجود دارد که قیمت نهایی را تعیین می‌ نماید. شما در این موارد باید با دندانپزشک خود مشورت کنید تا از مبلغ دقیق هزین‌ها آگاه شوید؛ البته در دراز مدت بهتر است که کیفیت را در نظر بگیرید.

سوالات متداول


آیا ایمپلنت‌ های امریکایی ایمن هستند؟

ایمپلنت دندان، یک درمان متداول و کاملا ایمن است؛ فقط به خاطر داشته باشید که ایمپلنت‌ها، درست مانند دندان‌ های طبیعی، باید مرتبا تحت مراقبت باشند و تمیز شوند تا سالم بمانند. پس از جراحی کاشت، ایمپلنت‌ های شما به همان اندازه که از آن‌ها مراقبت کرده و برای معاینات منظم به دندانپزشک مراجعه می‌نمائید، ایمن باقی می‌ مانند.

چقدر طول می‌ کشد تا ایمپلنت‌ های آمریکایی بهبود یابند؟

در حدود ۲ تا چندین ماه طول می‌ کشد تا ایمپلنت‌ دندانی در جای خود جوش بخورد زیرا استخوان‌ های اطراف ایمپلنت‌ جدید برای بهبودی و محکم نگه داشتن ایمپلنت در جای خود، نیاز به زمان دارند.

میزان موفقیت ایمپلنت‌های دندانی آمریکایی چقدر است؟

میزان موفقیت این عمل از شخصی به شخص دیگر و نوع عادات و سطح سلامتی افراد متفاوت است؛ اما در یک فرد سالم با سطح بالای بهداشت دهان و دندان، ایمپلنت‌های دندانی، موفقیتی در حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد را می‌ توان پیش‌بینی نمود.

چه کسی کاندیدای خوبی برای ایمپلنت‌های دندانی آمریکایی است؟

تقریبا، تمام افرادی که یک یا چند و یا همه دندان‌های خود را از دست داده باشند، کاندیدای کاشت ایمپلنت دندانی هستند؛ اما در مورد نیاز‌های خاص خود، با دندانپزشکتان مشورت کنید.

ایمپلنت کره‌ ای بهتر است یا آمریکایی؟

پاسخ به این سوال را نمی‌ توان به صورت کلی بیان کرد؛ زیرا کیفیت ایمپلنت‌ های برخی برند‌های کره‌ ای، از کیفیت ایمپلنت بعضی کمپانی‌ های آمریکایی بیشتر است. اما از طرف دیگر، بعضی ایمپلنت‌ های کره‌ ای کیفیت خوبی ندارند. برای مقایسه دقیق‌ تر برند‌ها، بهتر است از پزشک خود مشورت بگیرید. به طور کلی، ایمپلنت‌ های کره‌ ای، قیمت مناسب‌ تری داشته و در بازار ایران فراوان‌ ترند.

تماس با ما
×ارتباط در واتساپ