بهترین برند ایمپلنت دندان | اهمیت انتخاب بهترین مارک ایمپلنت

امروزه همه‌ مردم با مزایای ایمپلنت دندان آشنایی دارند و به خاطر همین این درمان، بهترین گزینه برای  جایگزینی دندان از دست رفته است. ایمپلنت، محکم و دارای ظاهری طبیعی است، نگهداری آن آسان است و در طولانی مدت هم به‌ صرفه خواهد بود. انتخاب ایمپلنت دندان باکیفیت، امری مهم در دستیابی به نتایج ماندگار است. ایمپلنت‌ های باکیفیت و جدیدی که با توجه به استانداردهای کنترل کیفی تولید شده‌ اند، بهترین گزینه برای دندانپزشکان و بیماران هستند. تصمیم‌ گیری برای انتخاب ایمپلنت همیشه با دندانپزشک نیست؛ خود بیمار هم می‌ تواند تحقیق کند.

اهمیت انتخاب بهترین برند ایمپلنت


اهمیت انتخاب بهترین برند ایمپلنت

برای اینکه ایمپلنت موفق و ماندگار باشد، تجربه‌ دندانپزشک و کیفیت تمامی موادی که استفاده می‌ شوند بسیار مهم هستند. اگر جراح ماگزیلوفاسیال شما در زمینه‌ ایمپلنت دندان متخصص و ماهر باشد، مطمئن باشید که نتایج موفق ایمپلنت شما تا سالیان سال باقی خواهند ماند. همچنین دندانپزشک شما در زمان انتخاب درمان درست برای شما با استفاده از دانش و تجربه‌ خود، مواد مناسب برای شما را نیز انتخاب خواهد کرد.

مواد استفاده شده در ایمپلنت باید زیست سازگار باشند تا بدن به ماده‌ جدید واکنش منفی نشان ندهد. ایمپلنت‌ ها، از تیتانیوم ساخته شده‌ اند و دلیل این امر هم سازگاری‌ های بیولوژیکی و مقاومت و استحکام تیتانیوم است. برای اینکه ایمپلنت‌ ها بتوانند عمل جویدن را به درستی انجام دهند، توزیع فشار باید متعادل باشد. به همین دلیل خیلی مهم است که در طراحی ایمپلنت‌ ها از پیچ‌ هایی استفاده شود که فشار وارد بر استخوان را یکسان توزیع کنند.

میزان جوش خوردن ایمپلنتی که در استخوان قرار داده شده است به استخوان، تأثیر مستقیمی بر موفقیت درمان ایمپلنت دارد. زبری سطح ایمپلنت باعث افزایش تماس با استخوان شده و جوش خوردن تسهیل می‌ گردد. مرحله‌ اسئواینتگریشن(جوش خوردن به استخوان)، که ما آن را دوره‌ بهبود ایمپلنت می‌ نامیم، مرحله‌ جوش خوردن ایمپلنت به بافت استخوان است. پروسه‌ ایمپلنت و موفقیت آن، قطعاً به سطح ایمپلنت انتخابی و موادی که برای ساخت ایمپلنت استفاده شده بستگی دارد.

برای اینکه بتوانید از میان ایمپلنت‌ های موجود بهترین ایمپلنت را انتخاب کنید، باید استانداردهای خاصی داشته باشد. بهترین برندهای ایمپلنت، برندهایی هستند که دارای تأییدیه‌ سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) و استاندارد اروپا(CE) هستند و باید توسط وزارت بهداشت هم تأیید شده باشند.

بهترین برندهای ایمپلنت


ممکن است متوجه شده باشید که ایمپلنت‌ های دندان مارک‌ های مختلفی دارند و شما فقط 10-15 مورد از این برندها را می‌ شناسید یا دندانپزشکتان فقط برای شما درباره‌ 2-3 برند توضیح داده است. نکته‌ مهم و کلیدی مربوط به مارک‌ های ایمپلنت دندان، بررسی آن‌ ها در شرایط بالینی نامناسب است.

مواد با کیفیت‌ تر استفاده شده در سیستم ایمپلنت دندان، گزینه‌ های موجود با اندازه‌ بزرگتر، قیمت‌ های به صرفه‌ تر و سازگاری از جمله مواردی هستند که باعث پیشی گرفتن یک برند ایمپلنت خواهند شد و در نتیجه این برند از میان ده‌ ها برند ایمپلنت، معروف‌ تر خواهد بود.

اشترومن

اشترومن

اشترومن(Strauman) که در سال 1954 تأسیس شد، یک شرکت معروف ایمپلنتولوژی در سوئیس است. این شرکت لوازم دندانپزشکی و بیومتریال (زیست‌ ماده) تولید می‌ کند. همچنین نرم‌افزارهای دندانپزشکی هم می‌ سازد که باعث پیشی گرفتن این شرکت در بازار ایمپلنتولوژی می‌ شود. این شرکت با برخی از مراکز تحقیقی، دانشگاه‌ ها و کلینیک‌ های معروف همکاری دارد.

Strauman شرکتی منحصر به فرد است چون تنها شرکت معروف در این عرصه است که انواع راه‌ حل‌ ها را ارائه می‌ کند و این راه‌حل‌ ها عبارتند از: لوازم مربوط به جراحی، بازسازی و ترمیم دندان. تنوع محصولات این شرکت به دندانپزشکان و کلینیک‌ ها کمک می‌ کند تا درمان ترمیمی کاملی برای فرد ارائه دهند که این محصولات از استخوان دور ایمپلنت گرفته تا دندانی که باید جایگذاری شود را در بر می‌ گیرند. اجزای سیستم‌ های ایمپلنت این شرکت در آمریکا و سوئیس ساخته می‌ شوند ولی بافت‌ های دندانی ترمیمی آن در سوئد ساخته می‌ شوند. محصولات بازسازی دندان شرکت اشترومن، در آمریکا و اروپا ساخته می‌ شوند.

بخوانید:  ایمپلنت دندان در بارداری (کاشت دندان در حاملگی)

شرکت Strauman محصولات بدیع و مبتکرانه‌ را عرضه می‌ کند که تحقیقات علمی طولانی مدتی آنها را تأیید می‌ کنند. محصولات این شرکت بسیار جدید و خلاقانه، پایدار و مستحکم و ایمن هستند. بسیاری از کلینیک‌ ها و متخصصین دندانپزشکی این شرکت را به خاطر اینکه مرجع کاملی برای تمام محصولات است انتخاب می‌ کنند. با این حال، اشترومن با وجود اینکه بهترین برند جهانی ایمپلنت دندان است اما سیستم‌ های ایمپلنت و محصولات دیگر آن نسبتاً گران هستند.

نوبل بیوکر (داناهر)

نوبل بیوکر (داناهر)

نوبل بیوکر(Nobel Biocare) در سال 1981 تأسیس شد. شرکت نوبل بیوکر، شرکتی با سابقه در زمینه‌ سیستم‌ های ایمپلنت است. هدف این شرکت فراهم کردن زندگی بهتر و باکیفیت‌ تر برای بیماران است.

این شرکت اساساً ایمپلنت و لوازم مربوط به قرار دادن آن مانند اباتمنت و ایمپلنت‌ های ترمیمی مانندتاج و پل (بریج) را تولید می‌ کند. همچنین نرم‌افزار و اسکنرهایی هم می‌ فروشد که در طراحی پروتز و دندان مصنوعی برای بیماران از آن‌ ها استفاده می‌ شود.

نرم‌افزارهایی نیز ساخته است که برای تشخیص و برنامه‌ ریزی درمان ایمپلنت از آن استفاده می‌ شود و راهنمای جامعی برای جراحی بوده و در زمان جراحی برای جایگذاری ایمپلنت بسیار کاربردی و دقیق‌ هستند. این شرکت برنامه‌ های آموزشی برای متخصصین جراحی در چندین کشور ارائه می‌ دهد تا آموزش‌ های قانونی لازم برای کلینیک‌ ها در کشور خودشان، در اختیارشان قرار گیرد. مرکز این شرکت سوئیس است و در ژاپن، سوئد و آمریکا محصولاتشان را تولید می‌ کنند.

دنتسپلی سیرونا (آستراتک سابق)

دنتسپلی سیرونا (آستراتک سابق)

Dentsply (دنتسپلی) که برندی آمریکایی است در سال 1899 تأسیس شد و یک برند آلمانی به نام Sirona (سیرونا) هم در سال 1877 تأسیس شده بود و این دو شرکت در سال 2016 باهم ادغام شدند.

شرکت دنتسپلی محصولات تخصصی تولید می‌ کند که شامل محصولات آزمایشگاهی دندانی است. این شرکت، داروهای بی‌ حسی و داروهای پیشگیری (پروفیلاکسی)، برای جلوگیری از بیماری‌ های لثه و پولیش کننده‌ های دندان را  تولید می‌ کند. همچنین دنتسپلی (دنتسپلای)، دندان مصنوعی هم طراحی و تولید می‌ کند.

امروزه این شرکت به خاطر کارهای خلاقانه‌ اش معروف است و بهترین محصولات را برای متخصصین دندانپزشکی و بیماران سراسر جهان تولید می‌ کند. این شرکت سیستم ایمپلنت آستراتک (Astra Tech) را ارائه می‌دهد که سیستمی بسیار مقاوم، کاربردی و زیباست.

زیمر بایومت

زیمر بایومت

شرکت دندانپزشکی زیمر (Zimmer) در سال 1927 تأسیس شد، سپس با شرکت بایومت (Biomet 3i) ادغام شد و نام آن زیمر بایومت (Zimmer Biomet) شد. این شرکت بیش از دو دهه است که در زمینه‌ تولید ایمپلنت دندان فعال است و علاوه بر محصولات دندانپزشکی، محصولات ترمیمی، مانند: جایگزین‌ های پیوند استخوان، غشاء و محصولات کلاژنی مراقبت از زخم نیز تولید می‌ کند.

زیمر بایومت یکی دیگر از شرکت‌ های بزرگ جهان است. این شرکت به سختی تلاش می‌ کند تا کیفیت، استحکام و ایمنی را برای بیماران به ارمغان بیاورد. این شرکت به طور کلی به مراقبت‌های دندانی می‌ پردازد و با تلفیق هنر و علم، محصولات جدیدی تولید می‌ کند.

بخوانید:  ایمپلنت زیرکونیا یا ایمپلنت تیتانیوم

هیوسن (ایمپلنت اوستم)

هیوسن

ایمپلنت هیوسن (Hiossen) در سال 2006 در پنسیلوانیا به عنوان یکی از شعبه‌ های ایمپلنت اوستم (Osstem) تأسیس شد. Hiossen (هیوسن) هم یکی از معروف‌ ترین مارک‌ های ایمپلنت است. این شرکت آمریکایی به سختی تلاش می‌ کند تا کیفیت ایمپلنت‌ هایش را بهبود بخشد. شرکت هیوسن از ابزار بسیار پیشرفته و مدرن استفاده می‌ کند و بسیاری از بودجه‌ خود را به تحقیق و توسعه اختصاص داده است. هیوسن یکی از پنج شرکت برتر ایمپلنت در جهان است، چون ایمپلنت‌ های دندانی جدید، ایمن، باکیفیت و کارآمدی را تولید می‌ کند.

بایوهورایزنز

بایوهورایزنز

بایوهورایزنز(Biohorizons) در سال 1994 و در نتیجه‌ تحقیقی در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام، تأسیس شد. این شرکت ارائه دهنده‌ خدمات، دانش و ابداعات است و سیستم‌ های ایمپلنت مختلف و محصولات دندانی دیگر تولید می‌ کند. Biohorizons جدیدترین تکنولوژی‌ها را ارائه می‌ کند.

یوروتکنیکا

یوروتکنیکا

یوروتکنیکا(Euroteknika) در سال 1992 تأسیس شد و یک شرکت معروف فرانسوی کالاهای دندانپزشکی است. فعالیت‌ های ابتدایی این شرکت، کارهای آزمایشگاهی، جراحی و پروتز ایمپلنت و خدمات دندانپزشکی است. این شرکت هم مانند بسیاری از برندهای ایمپلنت دندان، سعی دارد که آخرین تکنولوژی‌ های روز را در اختیار جامعه‌ دندانپزشکی قرار دهد و همچنین این شرکت توجه زیادی به ساده بودن، مورد اطمینان بودن و کیفیت دارد.

ایمپلنت دایرکت

ایمپلنت دایرکت

ایمپلنت دایرکت در سال 2006 تأسیس شد. اجزای سیستم ایمپلنت این شرکت، در کالیفرنیا تولید می‌ شوند. Implant Direct یکی از پیشگامان برندهای ایمپلنت است علاوه بر فروش ایمپلنت، آموزش‌های لازم را نیز ارائه می‌ دهد. این ایمپلنت‌ ها در کارخانه‌ عظیمی در کالیفرنیای آمریکا تولید می‌ شوند. ایمپلنت‌ های این شرکت، درمان بازسازی و ترمیمی باکیفیتی هستند.

مگاژن

مگاژن

مگاژن یک مارک کره‌ ای است که در سال 2002 توسط گروهی از جراحان دندانپزشک تأسیس شد. Megagen همواره تلاش داشته تا بهترین ابزار را برای کمک به متخصصین دندانپزشکی به منظور رسیدن به بهترین نتایج برای بیمارانشان، تولید کند. این شرکت مدل‌ های مختلفی را برای نیازهای مختلف ارائه می‌ دهد که برخی از آن‌ها عبارتند از: انیریج (Anyridge)، رسکیو (Rescue)، انیوان (Anyone)، مینی (Mini) و ای زد پلاس (EZPlus).

احتمالاً انیریج معروف‌ ترین محصول شرکت مگاژن است. AnyRidge یک سیستم ایمپلنت تطبیق‌ پذیر است و به خاطر استحکام، اندازه‌ های متنوع و ماندگاری طولانی‌ تر بسیار محبوب است.

بایکان

بایکان

بایکان (BICON) شرکتی خصوصی در بوستون است که در سال 1985 تأسیس شد. تخصص این شرکت در تولید ایمپلنت‌ ای خاص و ارائه‌ روش‌ های جدید است. دندانپزشکان با استفاده از ایمپلنت‌ های دندان Bicon می‌ توانند برای بیمار درمانی ایمن و معمولاً بدون نیاز به عمل‌های پیوندی دیگر، ارائه دهند. این دندان همانند دندان طبیعی خواهد بود.

دی‌ تی‌ آی

دی‌ تی‌ آی

دی‌ تی‌ آی، یکی از مارک‌ های معروف ایمپلنت در ترکیه است. مرکز این شرکت در چکمه‌ کوی استانبول است و کارخانه‌ تولیدی آن در گبزه کوکائلی است. این کمپانی توسط گروهی از دانشمندان، پزشکان و مهندسین کشورهای مختلف جهان تأسیس شد و آنها تلاش کردند تا با شرکت‌ های دیگر پیشرو در زمینه‌ی ایمپلنت نیز همکاری داشته باشند. DTI (دی‌ تی‌ آی) به طراحی، کارکرد، دوام و تنوع محصولات توجه ویژه‌ ای دارد و علاوه بر این قیمت محصولاتش در مقایسه با محصولات شرکت‌های اروپایی و آمریکایی ارزان‌ تر است.

سؤالات متداول


دلیل تفاوت قیمت ایمپلنت‌ های دندان شرکت‌ های مختلف چیست؟

هر برند ویژگی‌ های خاص خود را دارد و بر اساس این ویژگی‌ ها قیمت محصولاتش را مشخص می‌ کند. مارک‌ های ارزان‌ تر، معمولاً گارانتی 5 ساله یا کمتری برای اجزای محصولشان ارائه می‌ کنند و مارک‌های گران‌ تر گارانتی 10 ساله دارند.

بخوانید:  تفاوت ایمپلنت و روکش چیست؟

قیمت انواع ایمپلنت متغییر است و تحت تأثیر عوامل مختلفی می‌ باشد که عبارتند از:

  • تحقیقات انجام شده در روند تولید ایمپلنت
  • مراحل و شیوه ساخت ایمپلنت
  • تنوع در ابعاد و اندازه ایمپلنت
  • مواد به کار رفته در ساختار ایمپلنت
  • شرایط فروش و بازاریابی کمپانی سازنده

چرا نباید از ایمپلنت‌ های ارزان استفاده کنیم؟

هر کدام از اجزای ایمپلنت به گونه‌ ای طراحی شده‌ اند که بیشترین استحکام و ماندگاری را داشته باشند و در صورت مراقبت صحیح بتوانند دائمی باشند. دلیل محبوبیت ایمپلنت دندان این است که دائمی بوده و راحت است. در نتیجه در زمان انتخاب شرکت سازنده‌ ایمپلنت قیمت عامل مهمی نیست.

چگونه بهترین برند ایمپلنت دندان را انتخاب کنیم؟

نکاتی که هنگام انتخاب بهترین نوع ایمپلنت باید در نظر بگیرید عبارتند از:

  • سابقه‌ی تولید ایمپلنت شرکت تولیدکننده‌ی ایمپلنت چند سال است؟ تولیدکنندگانی که سوابق درخشان‌تری دارند و موفق‌تر بوده‌اند، احتمالاً تا سالیان سال به کار خود ادامه خواهند داد.
  • آیا شکست اجزای ایمپلنت (اتصالات و ملحقات) بعد از مدت مشخصی گزارش شده است؟ شرکت‌های تولیدکننده‌ خوب، شکست‌ها را ارزیابی و برطرف می‌کنند.
  • آیا قطعات جدید برای جایگزین شدن قطعات فرسوده و قدیمی در دسترس هستند؟ متخصصین نیاز دارند که بتوانند اجزای فرسوده را بدون تأخیر و استفاده از انواع دیگر، تعویض کنند.

تفاوت انواع مختلف ایمپلنت چیست؟

برای اکثر افرادی که می‌خواهند ایمپلنت انجام دهند، ایمپلنت‌های مختلف تفاوتی ندارند. آیا همه‌ی آن‌ها پیچ‌های تیتانیومی که داخل فک قرار می‌گیرند نیستند؟ بله. اما ایمپلنت‌های دندانی مارک‌های مختلف می‌توانند از لحاظ فیزیکی متفاوت باشند. برخی از ایمپلنت‌ها باریک هستند و برخی دیگر بلندتر و قطورترند. بعضی از دندانپزشکان بر اساس اینکه ایمپلنت در کجای دهانتان باید قرار گیرد نوع (برند) خاصی از ایمپلنت را توصیه می‌کنند؛ مثلاً برای دندان‌های جلویی فک بالا، دندان‌پزشک ایمپلنت‌های باریک و نازک از یک برند خاص را توصیه می‌کند. با این حال، تفاوت اصلی بین مارک‌های مختلف ایمپلنت، تخصصی هستند. شما به عنوان یک بیمار، ممکن است ندانید که طراحی یک ایمپلنت چه تأثیری بر جراحی خواهد داشت. باید از دندان‌پزشک یا جراحتان بخواهید تا به شما بگوید که آیا برند ایمپلنت بر درمان شما تأثیری خواهد داشت یا خیر. بدون توجه به برند ایمپلنت، میزان موفقیت درمان ایمپلنت، حدود 95% است. اگر دندان‌پزشک از ایمپلنت‌های مورد تأیید FDA استفاده کند، درمان طبیق انتظارات پیش خواهد رفت.

بهترین برند ایمپلنت دندان کدام است؟

برخی از دندان‌پزشکان برندهای بزرگ ایمپلنت مانند نوبل بایوکر و اشترومن را بسیار قبول دارند. این برندهای از ابتدای پیدایش صنعت ایمپلنت در این عرصه حضور داشته‌اند؛ در نتیجه این ایمپلنت‌ها بارها و بارها امتحان شده‌اند و شما می‌توانید نتایج باکیفیت‌تری بگیرید.

اما این امر لزوماً به معنای این نیست که این برندها، در این صنعت بهترین هستند. عوامل دیگری هستند که در میزان موفقیت جراحی ایمپلنت مؤثرند و نمی‌توان گفت که یک برند بهتر از سایر برندهاست؛ این امر به نیازهای فردی شما نیز بستگی دارد.

برند ایمپلنت چقدر در جراحی تأثیر دارد؟

تقریباً میزان موفقیت‌های ایمپلنت‌های دندان مشابه هم است. در نتیجه، برند ایمپلنت تأثیری در جراحی نخواهد داشت. با این حال سه مورد وجود دارد که باید در نظر بگیرید: استحکام، ایمنی و اعتبار.

می‌ توانید از دندانپزشکتان بپرسید که آیا باید مارک خاصی را با توجه به ویژگی‌هایی که خواهد داشت انتخاب کنید یا خیر. علاوه بر این، مارکی را انتخاب کنید که مدارک بالینی فراوانی دارد، درصد موفقیت این نوع ایمپلنت‌ ها بیشتر از ایمپلنت‌های نامعتبر است. وقتی صحبت از سلامت است نباید ریسک کرد. همیشه باید ایمپلنتی را انتخاب کنید که معتبر باشد.

تماس با ما
×ارتباط در واتساپ