لمینت ایمکس | قیمت لمینت دندان Emax + مزایا، معایب و ماندگاری

لمینت سرامیکی روشی درمانی برای اصلاح ظاهر دندان ها است. این روش برای دندان های جلو و عقب مناسب می باشد و فرصت بسیار خوبی برای داشتن لبخند هالیوودی در زمانی کوتاه می باشد. لمینت ایمکس سرامیکی بهترین وجهه زیبایی را به دندان ها می دهد زیرا لبخند طبیعی به نظر می رسد. اگر می خواهید در مورد این روش بیشتر بدانید، این مقاله را مطالعه نمایید.

لمینت ایمکس چیست؟


لمینت ایمکس چیست؟

لمینت ونیر E-max نوعی ونیر سرامیکی است. مهمترین تفاوت و مزیت این لمینت با دیگر لمینت ها، مواد آنها است، کاملا از لیتیوم دی سیلیکات شیشه – سرامیک ساخته شده اند که بهترین شفافیت و ظاهر را دارند. به همین دلیل اکثر بیماران ترجیح می دهند با این روش دندان های خود را اصلاح کنند. لمینت دندان ایمکس در مقایسه با ونیر های سرامیکی دیگر، سبکتر و طبیعی تر نیز می باشند. بنابراین اگر ظاهر لبخندتان برای شما اهمیت دارد، این روش را انتخاب کنید. این روش به شما بهترین نتیجه را داده و دندان هایتان بسیار طبیعی به نظر می رسند.

مزایا لمینت E-max


مزایا لمینت E-max

 • لمینت ونیر سرامیکی ظاهر دندان ها را اصلاح می کند.
 • روشی سریع است و امکان صرفه جویی در زمان را می دهد.
 • بسیار با دوام و مناسب برای دندان های ساییده و رنگ گرفته می باشد.
 • لمینت دندان ایمکس نازک هستند و به برداشتن بافت زیادی از دندان نیاز ندارند.
 • به خاطر شفافیت و مواد براق آن ها، ظاهری طبیعی ایجاد می کنند.
 • به خاطر سطح یکدست خود، احتمال لک شدگی را کاهش می دهند.
 • بسیار محکم هستند تا جایی که برای عصب کشی نیز استفاده می شوند.
 • اختصاصی می باشند، با رنگ دندان یکنواخت می شوند و با دوام هستند.

کاندیدای مناسب لمینت ایمکس


کاندیدای مناسب لمینت ایمکس

همه افراد می توانند از لمینت E-max برای داشتن ظاهری زیبا در هنگام لبخند زدن استفاده کنند. این لمینت برای افراد دارای دندان های زرد شده و ترک خورده نیز مفید است. با این حال، برای دندان هایی که به شدت آسیب دیده اند مناسب نمی باشند. این موارد شامل پرکردگی های عمیق، فشردگی دندان یا ترک های بزرگ می شود. در این شرایط، باید روش درمانی دیگری را برای دندان ها امتحان کنید.

بخوانید:  قیمت انواع لمینت دندان کامپوزیتی و سرامیکی + عکس قبل و بعد

مراحل لمینت دندان با لمینت سرامیکی ایمکس


مراحل لمینت دندان با لمینت سرامیکی ایمکس

در اولین جلسه گذاشتن برنامه زیبایی با جراح دندان، بررسی دندان ها و نوع مواد و رنگی که می خواهید و همچنین هزینه دقیق بدون موارد اضافی، ضروری می باشد. در جلسه دوم شیار دار کردن دندان ها و نشان گذاری روی دندان هایی که لمینت قرار است روی آنها قرار بگیرد، انجام می شود. هر ونیر به صورت اختصاصی تراش می خورد.

تا زمانی که لابراتوار لمینت ها را بسازد، لمینت موقت روی دندان قرار می گیرد. در طی جلسه سوم و آخرین جلسه که با بی حسی موضعی انجام می شود، لمینت Emax نهایی روی دندان قرار می گیرد و سپس به دندان اصلی متصل می گردد. کارهای نهایی ممکن است چند ساعت طول بکشد زیرا گذاشتن هر ونیر حدودا 20 دقیقه زمان نیاز دارد.

مراقبت های دندانی در مورد لمینت ایمکس


می توانید ونیر Emax را برای سال ها داشته باشید که بستگی به مراقبت شما از آنها دارد. به همین دلیل است که اگر نتایج طولانی مدت می خواهید، باید موارد زیر را انجام دهید:

 • باید روتین مراقبت های روزانه خود را به خاطر داشته باشید.
 • از مسواک و نخ دندان نرم استفاده کنید.
 • استفاده از دهانشویه را فراموش نکنید.
 • غذاهای سفت نخورید.
 • عادات بدی که به دندان ها آسیب می زنند را کنار بگذارید.
 • جلسات برنامه ریزی شده با دندانپزشک را به خاطر بسپارید.

ماندگاری لمینت دندان ایمکس چقدر است؟


ماندگاری لمینت دندان ایمکس چقدر است؟

با بهداشت دهانی و مراجعه منظم به دندانپزشک، لمینت دندانی E-max می تواند برای سال ها بدون شکستگی و تغییر رنگ باقی بماند. از ونیر دندانی ایمکس می توانید تا 15 سال یا بیشتر استفاده کنید. این را فراموش نکنید که نگهداری از ونیر دندانی به ماندگاری آن کمک می کند.

مضرات لمینت E-max چیست؟


قبل از قرار دادن لمینت ایمکس، اگر دندان کاملا لکه دار است باید ابتدا به روش بلیچینگ، سفید شود. از آنجایی که لمینت Emax شفاف و نازک است، ممکن است در صورتی که دندان های زیرین، به خاطر سیگار کشیدن بیش از حد یا قهوه و چای، قهوه ای یا خاکستری گردند، مقداری دیده شود. در صورت وجود پیچ فلزی، یا اگر نیاز باشد درمان روی چند دندان انجام گیرد(3 تا 5 دندان)، استفاده از لمنیت emax توسط دندان پزشک توصیه نمی شود. در این مورد، یا زمانی که دندان های بسیار صدمه دیده اند، گذاشتن تاج دندانی پیشنهاد می شود. استقامت لمینت دندانی ایمکس ثابت شده است، مقاومت آنها در برابر فشار 1000 Mpa می باشد (متوسط فشار وارده در هنگام جویدن 34 تا 45 Mpa است). اما اگر بیمار در شب دندان قرچه می کند یا قدرت عضلانی فک زیادی دارد، لمینت دندانی متوسط که از زیرکونیا ساخته شده و فشار 1400 Mpa را تحمل می کند، بهتر می باشد. در نهایت، از آنجایی که دندان قبل از قرار گرفتن لمینت E-max شیار دار می شود، این عمل غیر قابل برگشت می باشد.

بخوانید:  مزایای لمینت بدون تراش + عکس قبل و بعد

هزینه لمینت دندان E-max


هزینه لیمنت ایمکس بسته به درخواست هر شخص، کیفیت موادی که استفاده می شوند و تعداد دندان ها متغیر می باشد. این نوع درمان ارزان نمی باشد. دلیل هزینه بالای آن گرانی مواد و روش های پیچیده ای است که انجام می شود.

سوالات پر تکرار


لیمنت ایمکس بهتر است یا لمینت زیرکونیا؟

لمینت زیرکونیا و emax هر دو برای اصلاح شکل و رنگ دندان استفاده می شوند. با این حال، نتایج نهایی آنها متفاوت می باشد. لمینت دندانی ایمکس ظاهر زیبای بهتری دارد، زیرا نازکتر، سبکتر و شفاف ترند. به همین دلیل نتایج طبیعی تری بدست می آید. مزیت لمینت زیرکونیا استقامت طولانی مدت آن است.

آیا لمینت E-max لک می افتد؟

مقاومت در برابر لک شدگی از ویژگی های لمینت Emax می باشد. اگر دندان شما از قبل آماده نباشد، لک ها ممکن است در زیر لمینت و ساختار آن مشخص گردند. اگر هر لکی روی لمنیت ها دیده شد، به سرعت به دندانپزشک خود مراجعه کنید. خبر خوب این است که لک ها به سادگی می توانند از روی ساختار دندان پاک شده و نسبتا سریع براق گردند.

آیا لمینت E-max من سفید باقی می ماند؟

لمینت ها همانند دندان های طبیعی ممکن است لک شوند. اگر دو بار در روز مسواک زده و نخ دندان بکشید، هر شش ماه برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید و از خمیردندان های ضد لک استفاده کنید، تا مدت نامشخصی سفید باقی می مانند. اگر به خوبی از آنها مراقبت کنید، بهتر به نظر خواهند رسید.

بخوانید:  متخصص لمینت در شمال تهران (جردن)

لیمنت ایمکس بهتر است یا لمینت‌های سرامیکی معمولی؟

لمینت دندانی emax بادوام تر، محکم تر و زیباتر از سرامیک معمولی است. زیر ساخت فلزی ندارد و نازکتر و شفاف تر می باشد. این امر باعث زیبایی بیشتر آن می شود.

در چه شرایطی لمینت E-Max استفاده نمی شود؟

 • در دندان های پوسیده، آسیب دیده و ترک خورده آسیاب بزرگ مناسب نمی باشد.
 • در جاهایی که حفره وجود دارد و دندان نیست استفاده نمی شود.
 • لمینت ایمکس برای دندانی که ایمپلنت یا پشتیبان فلزی دارد به کار برده نمی شود.
 • برای دندان هایی که بعد از عصب کشی، تیغه فلزی دارند نیز مناسب نمی باشد.
 • برای دندان های آسیاب عقبی استفاده نمی شود. دلیل اصلی این کار این می باشد که این نوع لمینت زیرساخت فلزی ندارد.
 • لمینت emax برای زیبایی و هماهنگ کردن دندان ها استفاده می شود، برای دندان های خراب نیست و روی دندان های سالم قرار داده می شود.

آیا لمینت کردن دندان با لمینت ایمکس درد دارد؟

بیماران معمولا برای انجام لمینت بی حسی دریافت می کنند. زمانی که بی حسی اثر کند، در طی فرایند نباید دردی حس کنید. در موارد کوچکتر (لمینت دو تا 4 دندان)، بعد از تاثیر بی حسی، درد باید کم یا بی درد باشد. در مواردی که هشت لمینت یا بیشتر قرار می گیرد، بیمار باید انتظار مقداری درد در لثه و احتمالا فک را داشته باشد. درد معمولا با مصرف داورهای بدون نسخه کاهش می یابد.

آیا می توانم بعد از قرار دادن لمینت Emax نخ دندان بکشم و مسواک بزنم  و آیا باز هم باید برای جلسات تخصصی بهداشت دهان مراجعه کنم؟

بله! می توانید همانند گذشته تمامی دندان های خود را مسواک بزنید. می توانید نخ دندان بکشید و باید جلسات منظم بهداشتی خود را مانند قبل ادامه دهید.

آیا لمینت دندانی emax قابل برگشت است؟

فرایند قرار دادن لمینت E-max روی دندان نیازمند برداشتن مینای دندان است تا لمینت در جای خود محکم بماند. وقتی مینای دندان بیمار را به خاطر قرار دادن لمینت بر میداریم، یعنی این فرایند غیر قابل برگشت می شود.

تماس با ما
×ارتباط در واتساپ