کاشت ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته + قیمت آن

ایمپلنت‌ در کنار لثه‌ی تحلیل رفته ترکیب خوبی نیست. ایمپلنت برای کسانی که لثه‌های سالم و تراکم استخوان کافی دارند مناسب است. تحلیل لثه و استخوان، احتمال موفق نبودن ایمپلنت را افزایش می‌دهد. تحلیل لثه در مبتلایان به بیماری لثه رایج است؛ با این حال، حتی در افرادی که بیماری لثه ندارند نیز می‌توانند به خاطر مسواک زدن شدید، دندان قروچه، فشردن دندان‌ها به هم یا ژنتیک رخ دهد.

قبل از کاشت ایمپلنت، دندانپزشک دهان شما را معاینه می‌کند تا ببیند که آیا علائم بیماری لثه، مثلاً تحلیل لثه را دارید یا خیر. زمانی که تحلیل لثه داشته باشید، باید درنظر بگیرید که آیا ایمپلنت مؤثر خواهد بود یا خیر. اگر نگرانی در مورد سلامت لثه‌های خود دارید، در مورد ایمپلنت دندان برای لثه تحلیل رفته با دندانپزشک صحبت کنید.

لثه تحلیل رفته چگونه بر قرار گرفتن ایمپلنت تأثیر می‌گذارد؟

تحلیل رفتن لثه چگونه بر قرار گرفتن ایمپلنت تاثیر می‌گذارد

ایمپلنت‌ها مستقیماً به استخوان فک و بافت لثه متصل می‌شوند و باید همانند ریشه طبیعی دندان عمل کنند. اگر بافت لثه کافی نباشد، می‌تواند احتمال پس زدن ایمپلنت را افزایش دهد. در حقیقت، تحلیل شدید لثه و یا استخوان می‌تواند کاشت ایمپلنت را برای شما نامناسب کند.

درمان لثه تحلیل رفته قبل از فرآیند قرار دادن ایمپلنت

قبل از گذاشتن ایمپلنت، دندانپزشک می‌تواند دلیل تحلیل رفتگی لثه شما را بررسی کرده و بگوید چگونه با آن مقابله کنید. اگر تحلیل رفتگی لثه خفیف باشد، ممکن است قابل درمان باشد که یعنی هنوز شانس قرار گرفتن موفق ایمپلنت وجود دارد. قبل از کاشت ایمپلنت، درمان‌های مختلفی می‌توانند برای تحلیل رفتگی لثه انجام شوند، مثل جراحی فلپ و پیوند بافت نرم.

نظافت عمیق

نظافت عمیق برای کاشت ایمپلنت

پلاک‌ها می‌توانند در طول خط لثه رشد کرده و نتوان آنها را با مسواک زدن از بین برد. این پلاک‌ها بافت‌های حساس دهان را تحریک کرده و باعث التهاب می‌شوند. شما فقط می‌توانید پلاک‌ها را با روش نظافت عمیق در دندانپزشکی برطرف کنید. جرم‌گیری و صیقل دادن دندان‌ها از طریق جرم‌گیری اولتراسونیک و بعد دهانشویه به منظور ضدعفونی کردن، انجام می‌شود.

بخوانید:  ایمپلنت برای افراد سیگاری: ماندگاری و درصد موفقیت

روت پلنینگ

روت پلنینگ

اگر تحلیل رفتگی پیشرفت کرده باشد، دندانپزشکی که جرم‌گیری و نظافت دندان‌ها را انجام می‌دهد، روت پلنینگ را نیز توصیه می‌کند. روت پلنینگ سطح زیر خط لثه را هموار کرده و هر نوع پلاک یا جرمی را از بین می‌برد. این کار هر نوع فضایی که باکتری‌ها می‌توانند در آن رشد کنند را نیز حذف می‌کند.

جراحی فلپ

جراحی فلپ

در صورتی که دیگر روش‌ها مفید نباشند، جراحی فلپ روش قوی برای تمیزکردن عمیق دندان‌ها می‌باشد. در این روش پلاک‌ها و باکتری‌ها به طور کامل با بلند کردن لثه‌ها برداشته می‌شوند و سپس بعد از آنکه کار نظافت دندان‌ها تمام شد، لثه به جای خود باز گردانده می‌شود.

پیوند لثه

پیوند لثه

تحلیل رفتگی پیشرفته ممکن است نیاز به پیوند لثه داشته باشد. در موراد بیماری شدید لثه، به منظور ترمیم کافی لثه برای پذیرفتن ایمپلنت و بهبود  زیبایی ظاهری ایمپلنت، پیوند بافت نرم ممکن است نیاز شود.

معمولاً پیوند بافت لثه از سقف دهان گرفته می‌شود، اما ممکن است از بانک اهدای بافت نیز برداشته شود. این بافت سالم ریشه دندان را احاطه کرده و با ایجاد ماتریکس رشد، بافت جدید را پشتیبانی می‌کند.

در مبتلایان به تحلیل لثه که نیاز به کاشت ایمپلنت دارند، پیوند لثه می‌تواند برای درمان مؤثر و ضروری باشد. پیوند لثه از توده استخوان محافظت و از تحلیل لثه پیشگیری می‌کند. یک پیوند موفق می‌تواند احتمال پس زدن ایمپلنت و مشکلات مربوط به حمایت نشدن آن را کاهش دهد. بعد از پیوند بافت لثه، پروسه کاشت ایمپلنت معمولاً می‌تواند بعد از 3 هفته انجام شود.

بعد از درمان بیماری لثه، قرار دادن ایمپلنت چگونه است؟

فرایند کاشت ایمپلنت در مجموع تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. برای بیمارانی که اضطراب دندانپزشکی دارند از آرامبخش تنفسی استفاده می‌کنیم. اکسید نیتروس یا آرامبخش وریدی می‌تواند به آرام بودن بیمار در طی درمان کمک کند.

برشی کوچک در بافت لثه جدید ایجاد می‌شود و استخوان فک زیر آن قابل مشاهده می‌گردد. بعد از ایجاد یک منفذ در استخوان، ایمپلنتی که شبیه به یک پیچ کوچک است داخل آن قرار می‌گیرد. ناحیه تحت جراحی بخیه خورده و با گاز بسته می‌شود تا به ایجاد لخته خون کمک کند. سپس بعد از 6 تا 12 ماه ایمپلنت به استخوان فک جوش می‌خورد.

بخوانید:  ایمپلنت کره ای | بهترین برند، مزایا و معایب، قیمت

بعد از این دوره، برای قرار دادن اباتمنت و تاج به دندانپزشکی باز می‌گردید. بعد از ترمیم قرار گرفتن ایمپلنت دندان، دندانپزشک توصیه‌های بهداشتی دهان و دندان را ارائه می‌دهد و پیشروی ایمپلنت و خط لثه را بررسی می‌کند.

تحلیل لثه بعد از جراحی ایمپلنت

تحلیل لثه بعد از جراحی ایمپلنت

حتی اگر بعد از ایمپلنت، لثه‌های سالمی دارید، هنوز احتمال تحلیل رفتگی لثه وجود دارد. اگر تحلیل لثه روی داد، می‌تواند منجر به پس زدن ایمپلنت و دیگر خطرات جدی برای سلامتی شود.

پلاک‌های رها کننده باکتری که اطراف ایمپلنت‌ها تجمع می‌کنند، مسئول این امر هستند که باعث می‌شوند بافت لثه از ایمپلنت و استخوان دور شده و عقب‌نشینی کند. این امر می‌تواند باعث ایجاد آسیب بسیاری شده و منجر به از دست دادن ایمپلنت و افتادن آن شود.

تنها درمان مطمئن و قابل پیشبینی برای تحلیل لثه بعد از ایمپلنت، برداشتن ایمپلنت می‌باشد. سپس جراح دوباره بافت لثه و استخوان از دست رفته را ایجاد می‌کند و ایمپلنت جدید با استفاده از روند طراحی دیجیتالی در تشخیص و برنامه ریزی، قرار می‌گیرد. درمان کلی ممکن است 9 تا 12 ماه طول بکشد، اما نتیجه زیباتر و در مدت زمان طولانی بادوام‌تر خواهد بود.

پیشگیری از تحلیل لثه بعد از جراحی ایمپلنت گذاری

پس از قرار دادن ایمپلنت، تمام موارد بهداشت دهان و دندان و دستورات درمانی، به همراه مسواک زدن و نخ کشیدن دندان‌ها را به طور مرتب انجام دهید. اگر از دندان‌های خود مراقبت نکنید، بیماری و تحلیل رفتگی لثه ممکن است باعث پس زدن ایمپلنت گردد. با استفاده از اقدامات پیشگیرانه، مانند انجام بهداشت دهان و دندان مناسب، می‌توانید مطمئن شوید لبخند زیبای شما برای سال‌ها ماندگار خواهد شد.

هزینه‌های ایمپلنت گذاری برای لثه تحلیل رفته

هزینه ایمپلنت‌ها برای هر شخص متفاوت است. هزینه ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته معمولاً بالاتر است. زیرا قبل از قرار دادن ایمپلنت، لثه نیاز به درمان دارد. متأسفانه هزینه‌های دقیق ایمپلنت‌ها به طور دقیق مشخص نیست، بنابراین بهترین راه برای دانستن در مورد هزینه‌ها داشتن جلسه مشاوره با دندانپزشک است. دندانپزشک، دندان‌ها را معاینه کامل کرده و هزینه‌های دقیق درمان تحلیل رفتگی لثه را مشخص می‌کند.

بخوانید:  دندان مصنوعی بر پایه‌ی ایمپلنت بهتر است یا دندان مصنوعی پروتز؟

سؤالات پرتکرار

آیا می‌توانید پیوند لثه را روی ایمپلنت انجام دهید؟

بر روی ناحیه ایمپلنت شده می‌توان پیوند لثه انجام داد. با این حال هدف اصلی این نوع درمان، ضخیم کردن لثه روی ایمپلنت و نه پوشاندن تاج بلند می‌باشد. در این صورت ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که با پیوند لثه رفع شوند.

آیا لثه بعد از ایمپلنت گذاری دوباره رشد می‌کند؟

لثه شما می‌تواند در بین جلسات قرار دادن ایمپلنت و زمانی که ایمپلنت دائمی را می گذارید، رشد کند. ایمپلنت‌ها میزان موفقیت بالایی دارند، اما در برخی مواقع موفق نیستند. تخمین زده می‌شود که 5 تا 10 درصد ایمپلنت‌ها، درست بعد از درمان یا ماه‌ها و سال‌های بعد پس زده می‌شوند.

سریعترین راه برای ترمیم لثه تحلیل رفته چیست؟

یکی از مستقیم‌ترین و سریع‌ترین روش‌های مقابله با تحلیل بافت لثه به علت بیماری لثه یا صدمه، پیوند لثه می‌باشد. بعد از گذاشتن ایمپلنت، پیوند لثه می‌تواند برای درمان تحلیل لثه انجام شود.

پیوند لثه چقدر دردناک است؟

روش پیوند لثه بدون درد است. زیرا از بی‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود. پریودنتیست که متخصص دندانپزشکی در بیماری لثه است، معمولاً این کار را انجام می‌دهد.

آیا دهانشویه به لثه تحلیل رفته کمک می‌کند؟

دهانشویه درمانی به پیشگیری از تحلیل و بیماری لثه کمک کرده، میزان اجتماع جرم را کاهش داده، مقدار پلاک‌های ایجاد شده روی دندان‌ها را کم کرده و ذرات غذایی که بین دندان‌ها و مکان‌های دیگر دهان گیر کرده‌اند را رفع می‌کند.

آیا برخی تحلیل رفتگی‌ها در لثه طبیعی هستند؟

تحلیل لثه اغلب بخشی از فرایند سالخوردگی در نظر گرفته می‌شود. اما هیچ چیز در مورد تحلیل لثه طبیعی نیست و خوشبختانه، اکثر ما می‌توانیم از وقوع آن پیشگیری کنیم.

در چه سنی لثه‌ها شروع به تحلیل رفتن می‌کنند؟

تحلیل رفتن لثه و دیده شدن سطح ریشه زیر دندان‌ها وضعیتی شایع در افراد بالای 40 سال می‌باشد.

تماس با ما
×ارتباط در واتساپ