متخصص لمینت در شمال تهران (جردن)

امروزه به دلیل توجه روز افزون به زیبایی و آراستگی ظاهر، داشتن دندان‌ هایی سفید و مرتب و لبخندی زیبا از اهمیت بالایی برخوردار می‌ باشد. یکی از بهترین راه‌ ها برای داشتن لبخندی زیبا، لمینت کردن دندان‌ هاست. دقت در انتخاب پزشک برای انجام خدمات زیبایی، به دلیل تاثیری که بر ظاهر و سلامت دندان‌ ها دارد بسیار حائز اهمیت می‌ باشد. دانش، دقت و مهارت پزشک و کیفیت مواد مورد استفاده در روند لمینت، عواملی هستند که بر ماندگاری لمینت دندان و حفظ سلامت دندان‌ ها تاثیرگذارند.

بهترین متخصص لمینت در جردن


خانم دکتر سپیده غلامحسین نیا، با سال ها تجربه در زمینه دندانپزشکی زیبایی و لمینت دندان یکی از بهترین متخصصان لمینت در تهران می‌ باشند. ایشان با مهارتی که در زمینه انجام لمینت و خدمات زیبایی دارند، با استفاده از بهترین مواد موجود در بازار، لبخندی زیبا را در کنار سلامت دندان ها برای بیماران به ارمغان می‌ آورند. خدمات لمینت در کلینیک دندانپزشکی سپید با مدیریت خانم دکتر سپیده غلامحسین نیا، با سال ها تجربه در زمینه دندانپزشکی لمینت، کامپوزیت، روکش و سایر خدمات زیبایی و درمانی آماده انجام خدمات با بهترین کیفیت ممکن می‌ باشد.

نشانی و اطلاعات تماس با کلینیک دندانپزشکی سپید


آدرس: تهران، جردن، کوچه بهرامی، نرسیده به خیابان ولیعصر، پلاک ۹۴، واحد ۱۰۴

تلفن: 02188196746 و 09361115477

اینستاگرام: dr.s.gholamhoseinnia@

مراحل انجام لمینت توسط متخصصان دندانپزشکی


مراحل انجام لمینت توسط متخصصان دندانپزشکی

فرآیند ساخت لمینت دندان، شامل مراحل مختلفی می‌ شود:

در یک جلسه مراحل آماده سازی مورد نیاز بر روی دندان‌ ها، با دقت بالا و اندازه‌ گیری میلی‌ متری انجام می‌ شود و در همان جلسه برای آماده کردن دندان برای نصب یک لمینت، دندانپزشک، سطح دندان را به اندازه آن لمینت که باید به سطح دندان اضافه شود، می‌ تراشد. این تصمیم با شما و دندانپزشکتان است که آیا باید قبل از تراشیدن مینای دندان، آن ناحیه را بی‌حس کند یا خیر. در مرحله بعد، دندانپزشک شما، یک مدل و یا قالب از دندان شما می‌ سازد. این مدل به آزمایشگاه دندانپزشکی فرستاده می‌ شود که لمینت شما را می‌ سازد. معمولاً 2-4 هفته طول می‌ کشد تا لمینت آماده شده و از آزمایشگاه بازگردد. می‌ توانید در این فاصله زمانی از لمینت موقت استفاده نمائید.

بخوانید:  تفاوت ایمپلنت و لمینت دندان: کاربرد، ماندگاری،‌عوارض و هزینه

بقیه مراحل به جلسه دیگری در حدود 2-4 هفته بعد موکول می‌ گردد. در این فاصله زمانی، برای شما لمینت موقتی، نصب می‌ نمایند. در این زمان، مدل‌ ها به لابراتوار دندانپزشکی ارسال می‌ گردند، لمینت‌ ها به صورت یک پوسته چینی نازک ساخته شده و در کوره قرا داده می‌ شوند و یا بر روی بلوک چینی تراشیده می‌ شوند تا زیباترین، براق‌ ترین و شفاف‌ ترین‌ لمینت‌ های شبیه لایه مینای دندان ساخته شوند.

در جلسه دوم، دندانپزشک شما لمینت را روی دندان شما قرار می‌ دهد تا تناسب و رنگ آن را بررسی کند و قبل از اینکه آن را به طور دائم بر روی دندان شما محکم نماید، به طور مکرر لمینت را جدا کرده و اصلاح می‌ کند تا به تناسب مطلوب برسد. رنگ لمینت را می‌ توان با سایه دادن به ماده سیمانی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، تنظیم کرد. در مرحله بعد، در جهت آماده سازی دندان برای دریافت لمینت، دندان شما تمیز، صیقلی وقلم زنی می‌شود. قلم زنی دندان، سطح دندان را زبر می‌کند تا پیوستگی قوی‌ تری را با لمینت ایجاد نماید. سیمان مخصوصی روی لمینت اعمال می‌ گردد و سپس لمینت، روی دندان شما قرار داده می‌ شود. هنگامی که لمینت به درستی در جای خود قرار گرفت، دندانپزشک شما، یک پرتو نوری خاصی را به آن می‌ تاباند تا مواد شیمیایی موجود در سیمان را فعال نموده و باعث سخت شدن خیلی سریع آن شود. مراحل نهایی شامل، برداشتن سیمان اضافی، بررسی نحوه گاز گرفتن با دندان و انجام تنظیمات لازم است. دندانپزشک شما ممکن است از شما بخواهد که چند هفته دیگر برای ویزیت بعدی در جهت بررسی لثه‌ ها و محل قرارگیری لمینت، مراجعه نمائید.

بدیهی است که برای ایجاد ظاهری طبیعی و حفظ سلامت لمینت‌ ها، دقت دندانپزشک و همکاری یک آزمایشگاه متخصص ضروری است و همچنین استفاده صحیح از مواد مناسب بسیار موثر و ارزشمند می‌ باشد.

مراقبت‌ های لازم بعد از لمینت کردن دندان‌ ها


مراقبت‌ های لازم بعد از لمینت کردن دندان‌ ها

نگهداری از لمینت دندان بسیار ساده است و با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن معمولی، می‌ توانید از آنها مانند دندان‌ های اصلی خود مراقبت نمائید. معمولاً دندانپزشک، استفاده از خمیر دندان غیر ساینده حاوی فلوراید را به شما پیشنهاد می‌ کند. برای بررسی عملکرد لمینت و واکنش محیط دهان شما نسبت به لمینت، باید یک هفته پس از نصب آن‌ به دندانپزشک مراجعه نمائید. حتی اگر با لمینت‌ ها مشکلی نداشته باشید، باید پس از یک هفته برای بررسی سلامت دهان و دندان خود به دندانپزشک مراجعه کنید.

بخوانید:  لمینت دندان: مزایا و معایب+عکس قبل و بعد لمینت

محکم مسواک زدن ممکن است که بافت های لثه شما را نمایان سازد و این امر، لمینت‌های شما را در معرض لکه‌ شدن قرار می دهد. حرکت آهسته و کنترل شده درهنگام مسواک زدن برای حفظ لمینت‌ها از آسیب دیدن، مهم است.

اگر عادت به دندان قروچه یا فشردن دندان‌ های خود دارید، دندانپزشک به شما توصیه می‌ کند که از محافظ دندان استفاده نمائید تا از دندان‌ هایتان در برابر گاز گرفتن در هنگام خواب محافظت کنید. همچنین باید به طور مستمر به دندانپزشک خود مراجعه کنید، زیرا لمینت چینی باید با خمیر مخصوص غیرساینده‌ ای صیقل داده شود. دندانپزشک شما باید درفاصله‌ های زمانی کوتاه، دندان‌ های شما را مکررا بررسی نماید تا بتواند هر نشانه کوچکی از خرابی را پیدا کند.

نگهداری از لمینت دندان


نگهداری از لمینت دندان

نگهداری از لمینت‌ ها تا حد زیادی به میزان مراقبت از آنها و مواد سازنده آنها ارتباط دارد. سلامت و طول عمر لمینت‌ های شما به سلامت دهان و دندان و سبک زندگی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر به طور منظم دندان‌ های خود را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید، احتمال بروز عوارض نامطلوب لمینت‌ ها در آینده کمتر خواهد بود. بدون انجام مراقبت مناسب از بهداشت دهان و دندان، لمینت‌ های شما سریع‌ تر فرسوده می‌ شوند و مقصر شما هستید.

هزینه لمینت دندان


هزینه لمینت دندان

میزان هزینه لمینت در دندانپزشکی نباید عامل اصلی تصمیم گیری شما باشد. اگرچه هزینه‌ های درمان مهم است، اما کیفیت مراقبت‌ پزشکی باید درجهت دریافت بهترین مراقبت از دهان و دندان متمرکز باشد نه سود دهی آن.

 • عوامل متعددی در تعیین قیمت نهایی نصب لمینت دندان، نقش دارند. که مهم ترین آن تعداد لمینت‌ هایی است که شما نیاز دارید‌: برخی از بیماران، فقط به شش لمینت، برای دندان‌های جلوی بالایی خود نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر، 12 تا 20 لمینت دندان برای پوشاندن هرچه بیشتر دندان‌های (بالا و پایین) خود می‌ خواهند. به طور متوسط، اکثر مردم فقط 6 تا 8 لمینت دریافت می‌ نمایند و ترجیح می‌ دهند که آنها را روی دندان‌ های جلویی بالا، نصب کنند. تعداد لمینت دریافتی شما، نقش کلیدی در هزینه کلی خواهد داشت.
 • از دیگر عوامل تاثیر گذار در هزینه لمینت دندان، تجربه و مهارت پزشک است. هرچقدر تجربه و مهارت پزشک بیشتر باشد، دستمزد پزشک برای انجام لمینت بالا‌تر خواهد بود.
 • کیفیت مواد مورد استفاده در لمینت نیز در قیمت گذاری آن موثر است.
بخوانید:  متخصص دندانپزشکی کودکان در شمال تهران (جردن)

لیست متخصصان لمینت در جردن تهران


نام کلینیکآدرس
گروه دندانپزشکی لبخند جردنجردن، عاطفی شرقی
کلینیک دندانپزشکی آناهیتابلوار آفریقا، بالاتر از پل میرداماد،
کلینیک دندانپزشکی مهرزادبلوار نلسون ماندلا، بلا‌تر از بلوار اسفندیار
کلینیک دندانپزشکی پارسیانجردن، بلوار گلشهر
کلینیک دندانپزشکی دکتر صحرانوردنلسون ماندلا، روبروی پارک صبا
کلینیک دندانپزشکی دکتر صحرانوردبلوار آفریقا (جردن)، خیابان روانپور

سوالات متداول


متخصص لمینت دندان باید چه ویژگی‌ هایی داشته باشد؟

 • تخصص و تجربه بالایی دارد.
 • از مواد با کیفیت استفاده می‌کند.
 • متعهد و مسئولیت پذیر است.
 • وجدان کاری دارد.
 • از تجهیزات به روز استفاده می‌کند.
 • صبور و خوش رفتار است.
 • اصول بهداشتی را به طور کامل رعایت می‌ کند.

چطور بهترین دکتر لمینت را انتخاب کنم؟

 • از پزشک خواهش کنید نمونه ای از کار‌های سابق خود را به شما نشان دهد.
 • در صورت امکان با مراجعین قبلی پزشک صحبت کرده و میزان رضایت آنها را بپرسید.
 • هر سوالی در مورد روند انجام لمینت دارید از پزشک خود بپرسید.

چه کسانی کاندید مناسبی برای مراجعه به متخصص لمینت هستند؟

 افرادی که ظاهر دندانی نامتقارن دارند و دارای لکه، ترک و شکاف بر روی دندان‌هایشان هستند و اشخاصی که فاصله بین دندان‌هایشان زیاد است می‌توانند از لمینت برای فرم دهی و یکپارچه‌ سازی دندان‌ های خود استفاده نمایند. بنابراین اگر لبه دندان شما شکسته و یا آثار ترک خوردگی در آن‌ها مشاهده کردید، لمینت دندان می‌ تواند درمان خوبی باشد.

هر چند وقت یکبار باید برای معاینه به متخصص لمینت مراجعه کنم؟

 باید به طور مستمر به دندانپزشک خود مراجعه کنید، زیرا لمینت چینی باید با خمیر مخصوص غیرساینده‌ای صیقل داده شود. دندانپزشک شما باید درفاصله‌های زمانی کوتاه، دندان‌های شما را مکررا بررسی نماید تا بتواند هر نشانه کوچکی از خرابی را پیدا کند.

آیا متخصص لمینت، دندان‌ها را در طی روند درمان می‌ تراشد؟

آماده سازی دندان قبل از نصب لمینت (ونیر) به شکل اولیه دندان بستگی دارد. در برخی موارد نیازی به تراشیدن سطح دندان نیست اما در برخی موارد این کار لازم است. به طور کلی در این روش، حجم بسیار کمی از دندان‌ها تراشیده می‌ شود.

تماس با ما
×ارتباط در واتساپ