متخصص دندانپزشکی کودکان در شمال تهران (جردن)

توصیه متخصصین دندانپزشکی کودکان برای مراجعه کودکان به دندانپزشک قبل از دو سالگی است. با این حال رسیدگی مناسب به دندان های جدید کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است. دندان های کودکان از ۶ ماهگی تا سه سالگی رشد می‌ کند؛ در این مدت فرزند شما با درد و حساسیت لثه مواجه خواهد بود. این درد را می توان با قرار دادن یک چیز خنک یا ابزار دندانی مختلف کاهش داد. باید توجه داشت که هرچه جلسه مراجعه به دندانپزشک به تعویق بیافتد، احتمال بروز مشکلات شناسایی نشده دهان و دندان کودک بیشتر می‌ شود. کودکان مستعد بروز حفرات دندانی، بیماری لثه و مشکلات دندانی دیگر هستند، بنابراین داشتن یک روتین مراقبتی دهان و دندان و مراجعه مرتب به دندانپزشک برای دریافت درمان مورد نیاز، بهترین گزینه است. مراجعه به دندانپزشک متخصص اطفال به شما در پیشگیری از بروز مشکل، قبل از شروع آن و ارائه راه حل برای حفظ سلامت دهان کودک کمک می‌ کند. دندانپزشک متخصص کودکان علاوه بر داشتن دانش و مهارت کافی، باید فردی صبور، با حوصله و خوش برخورد باشد تا کودکان در روند معاینه و درمان هیچ گونه احساس ترسی نداشته باشند.

متخصص دندانپزشکی کودکان در شمال تهران


متخصص دندانپزشکی کودکان در شمال تهران

خدمات دندانپزشکی کودکان در تعداد زیادی از مطب‌ ها و کلینیک‌ های دندانپزشکی شمال تهران (زعفرانیه، اندرزگو، دیباجی، سعادت آباد، ‌نیاوران، ، فرشته، جردن، دروس، ظفر و…) ارائه می‌ شود اما مواردی مانند دانش و تجربه، صبوری، توانایی برقراری ارتباط خوب با کودکان و مهارت باعث برتری و محبوبیت یک دندانپزشک نسبت به سایر دندانپزشکان اطفال می‌شود.

بهترین دکتر دندانپزشک کودکان در جردن


خانم دکتر سپیده غلامحسین نیا، با سال ها تجربه در زمینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی، با صبر و شکیبایی به کودکان شما در حفظ سلامت و ترمیم دندان‌ های آسیب دیده کمک می‌ کند. در کلینیک دندانپزشکی سپید با مدیریت خانم دکتر سپیده غلامحسین نیا، خدمات دندانپزشکی کودکان با مهارت،‌ دقت و صبوری انجام می‌ شود.

نشانی و اطلاعات تماس کلینیک دندانپزشکی سپید


آدرس: تهران، جردن، کوچه بهرامی، نرسیده به خیابان ولیعصر، پلاک ۹۴، واحد ۱۰۴

بخوانید:  متخصص بلیچینگ و سفید کردن دندان در شمال تهران (جردن)

تلفن: 02188196746 و 09361115477

اینستاگرام: dr.s.gholamhoseinnia@

چرا برای معاینه کودکان باید نزد متخصص دندانپزشک اطفال رفت؟


چرا برای معاینه کودکان باید نزد متخصص دندانپزشک اطفال رفت؟

معاینه دندان های کودک توسط متخصص دندانپزشک اطفال، زمینه تشخیص وجود کودک در معرض خطرات مراقبتی را فراهم می‌ کند، چرا که ممکن است بهداشت دهان و دندانش در حالت ایده ال خود نباشد. به علاوه به کار گرفتن بعضی روش ها، از مینای دندان محافظت کرده و می تواند احتمال بروز پوسیدگی دندان را کاهش دهد. برای مثال استفاده از فلوراید برای درمان های پیشگیرانه یکی از این روش ها است.

بردن کودک نزد دندانپزشک اطفال، زمینه صحبت درباره مشکلات احتمالی که ممکن است کودک با آن مواجه شود را برای والدین ممکن می کند. این موضوع همچنین به دندانپزشک کودکان کمک می کند تا در جریان بروز مشکلات کودک باشد و مشکلات جدید را نیز از نزدیک مد نظر قرار دهد.

 نباید فراموش کرد که دندانپزشک مرجع اصلی گرفتن مشاوره در صورت وقوع هرگونه مشکلی در دهان و دندان به شمار می رود. او می تواند مشخص کند که اقدامات انجام شده در دهان و دندان کودکتان کافی بوده یا به کمک های بیشتری نیاز دارند. دندانپزشک همچنین نظرات کارشناسی اش را درباره وضعیت فک کودکتان و رشد دندان های جدید می دهد.

بعلاوه در مشاوره با متخصص دندانپزشکی اطفال مطمئن خواهید بود که نظرات کارشناسی درباره مراقبت های خانگی از دهان و دندان انتخاب محصولات درست عادات غذایی و اقدامات پیشگیرانه را خواهید داشت. او همچنین به کودکتان درباره عادات غذایی درست و نادرست و مواردی که می تواند برای سلامت دهان و دندانش مضر باشد، آموزش خواهد داد.

چطور یک دندانپزشک اطفال خوب پیدا کنم؟


چطور یک دندانپزشک اطفال خوب پیدا کنم؟

1.درک تفاوت میان متخصص دندانپزشکی اطفال و دندانپزشک خانوادگی

اولین قدم، درک تفاوت میان متخصص دندانپزشکی کودکان و دندانپزشکی خانوادگی است. اگرچه مراجعه به هردو دندانپزشک نتایج بسیار خوبی به همراه خواهد آورد، اما وقتی کودکتان در حال رشد ابتدایی خود قرار دارد، شاید بهتر باشد یک متخصص دندانپزشکی کودکان را انتخاب کنید. همانطور که در ادامه نیز خودتان متوجه خواهید شد، انتخاب شما باعث تغییر نگاه کودکتان به بهداشت دهان و دندان برای ادامه زندگی اش خواهد شد. دندانپزشک اطفال همه تلاش خود را می کند تا کودکتان در حضور او احساس آرامش داشته باشد. این موضوع به کودک کمک می کند تا نگاه مثبتی به مراقبت های دهان و دندان داشته باشد. اگر فکر می‌ کنید که دندانپزشکی اطفال یک گزینه مناسب برای کودک شما محسوب می‌ شود، گام بعدی انجام تحقیقات است.

بخوانید:  متخصص روکش و پروتز دندان در شمال تهران (جردن)

2.انجام تحقیقات

جستجوی آنلاین برای پیدا کردن یک متخصص دندانپزشکی اطفال در نزدیکی محل زندگیتان گام بعدی است. این فرایند شاید کمی زمان بر باشد، اما قدم مفیدی برای آگاهی یافتن از گزینه های در دسترس است.

3.بررسی مهارت و تجربه پزشک

دندانپزشک کودکان باید کسی باشد که بتوان به او اعتماد کرد. آنها باید مدارک مورد نیاز برای تایید ادعای تجربه، تحصیل و آموزش خود را داشته باشند. به همین دلیل گام بعدی برای پیدا کردن یک متخصص دندانپزشکی کودکان، بررسی صلاحیت او است.

4.از نظرات دوستان و آشنایانتان استفاده کنید.

پرسیدن از والدین دیگر (به خصوص اگر دوست، همکار یا آشنایانتان باشند) می تواند گزینه بسیار موثری باشد.

5.یک جلسه مشاوره ترتیب دهید.

گام پایانی انتخاب دندانپزشک اطفال، ترتیب دادن یک جلسه مشاوره است؛ اینجا همان جایی است که نتیجه تمامی جستجوهایتان مشخص می‌ شود و کودکتان برای اولین مرتبه دندانپزشک را می بیند. تاثیر اولیه محیط و رفتار پزشکی را می توانید مشاهده کنید و تصمیم به ادامه همکاری یا قطع آن بگیرید. در انتهای جلسه مشاوره خواهید دانست که آیا این متخصص دندانپزشکی کودکان، گزینه مناسبی برای مراقبتهای دندانی کودکتان خواهد بود یا خیر. بعلاوه کودکتان هم باید حس خوبی از حضور نزد پزشک داشته باشد.

شما و کودکتان در جلسه مشاوره باید حسی شبیه حضور در کنار یکی از اعضای خانواده خودتان را داشته باشید. باید ببینید که آیا دندانپزشک می تواند مکالمه ای با کودکتان برقرار کند و مسائل را به شیوه ای که بفهمد برایش توضیح دهد یا خیر. اگر کودکتان زمان خوبی را نزد دندانپزشک اطفال گذرانده باشد، پس گزینه خودتان را پیدا کرده اید.

متخصصین دندانپزشکی اطفال در جردن


دکتر شبنم توحیدیانخیابان آفريقا، بالاتر از چهارراه اسفندیار
دکتر لیدا طوماریانآفریقا (جردن)، بالاتر از اسفندیار، بالاتر از عاطفی
دکتر هومن ابراهیمیتهران، جردن، بالاتر از ظفر
دکتر پیام پرهیزآفریقا (جردن)، تقاطع مدرس
دندانپزشکی پروانهجردن، بالاتر از جهان کودک
دکتر رضا طالبیجردن،‌خیابان فرزان شرقی
دندانپزشکی آفتابآفریقا (جردن)، چهارراه جهان کودک
بخوانید:  بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در شمال تهران(جردن)

سوالات متداول


در چه سنی باید کودکان را برای اولین بار نزد دندانپزشک متخصص اطفال برد؟

کودکتان برای پیشگیری از بروز مشکلات دندانی باید با درآمدن اولین دندان، یعنی بین ۶ تا ۱۲ ماهگی، به دندانپزشک کودکان مراجعه کند.

چرا کودکم باید به جای دندانپزشک خانوادگی به یک متخصص دندانپزشکی کودکان مراجعه کند؟

متخصص دندانپزشکی اطفال بر سلامت دهان و دندان کودکان متمرکز است. دندانپزشک اطفال با گذراندن دوره در دانشکده مخصوص کودکان، دو تا سه سال را در دوره هایی برای تسلط بر نیازهای منحصر به فرد نوزادان، کودکان و خردسالان گذرانده است.

چطور می توانم کودکم را برای جلسه مشاور با دندانپزشکی اطفال آماده کنم؟

بازیهایی با کودک برای باز کردن دهان و تمیز کردن دندانش انجام دهید. این بازیها باعث همکاری بیشتر کودک در روند معاینه و درمان می شود. استفاده از یک پارچه تمیز برای پاک کردن دندان های کودک بعد از هر وعده غذایی می تواند موثر باشدو کودکتان را به صورت فعال در داشتن عادات بهداشتی مناسب (مسواک کردن یا نخ کشیدن) تشویق کنید. از همه مهمتر یک نگرش مثبت نسبت به کودک تان داشته باشید.

چرا متخصصین دندانپزشکی کودکان فلوراید را توصیه می کنند؟

فلوراید به قوی و سالم ماندن دندان های کودک کمک می کند. مصرف مقدار کافی فلوراید تا سن ۱۶ سالگی به کودکان در تشکیل مینای قوی دندان کمک می کند.

معمولاً هر چند وقت یکبار باید کودکم را به معاینه های دوره ای توسط دندانپزشک اطفال ببرم؟

هر شش ماه؛ دندانپزشک متخصص اطفال با پاکسازی دندان های کودک دوره های شش ماهه می تواند از تشکیل پلاک و تارتار قبل از ایجاد مشکلات جدی دندانی جلوگیری کند. کودکان به سرعت رشد می کنند بنابراین با داشتن یک روتین مراقبتی مرتب، نه تنها پوسیدگی دندان معاینه می‌شود، بلکه بروز بدشکلی یا اختلال در در حالت بایت و ساختار صورت نیز مد نظر قرار داده می‌شود. اگر مشکلی در بین ۲ جلسه معاینه رخ داده باشد، دندانپزشک اقدامات جدی و فوری را در دستور کار قرار می دهد. به علاوه داشتن یک روتین مراقبتی مرتب در سنین خردسالی به کودکتان یاد میدهد که مراقبت های دهان و دندان را جدی بگیرد.

تماس با ما
×ارتباط در واتساپ