کاشت دندان بدون ایمپلنت: روش ها، عوارض و قیمت آن

زمانی که دندان افتاده باعث ایجاد فاصله در لثه می‌شود، چند راه ممکن برای اصلاح آن وجود خواهد داشت. ایمپلنت‌ها اغلب بهترین انتخاب در نظر گرفته می‌شوند. زیرا طبیعی‌تر هستند و نسبت به دیگر روش‌ها بادوام‌تر می‌باشند، اما برای همه مناسب نیستند. دیگر گزینه‌ها شامل بریج‌ها و دندان مصنوعی/پروتز کامل یا تکه‌ای هستند. هر کدام از اینها مزایا و مضرات خود را دارند. در این مقاله قصد داریم روش‌های کاشت دندان بدون ایمپلنت به همراه عوارض و قیمت آنها  را بررسی کنیم.

ابتدا، دندانپزشک ماهر و کاربلدی پیدا کنید. بعد از ارزیابی کامل، دندانپزشک در مورد بهترین روش ترمیم ظاهر و عملکرد دندان تصمیم می‌گیرد. سپس می‌توانید به کمک این مقاله، گزینه‌های دیگر را برای جایگزینی یک یا چند دندان بررسی کنید.

روش‌های کاشت دندان بدون ایمپلنت

چند جایگزین متفاوت وجود دارد که کمتر تهاجمی هستند و بیمار می‌تواند به جای ایمپلنت از آنها استفاده کند. با این حال، همیشه جایگزین مطمئن و ثابتی برای ایمپلنت‌ها وجود ندارد، بنابراین قبل از تصمیم‌گیری، تمامی گزینه‌ها را بررسی کنید.

این گزینه‌های جایگزین معمولاً ارزانتر از ایمپلنت‌ها هستند و به همین صورت نتایج کم اثرتری را نیز دارند. این درمان‌ها مانند چسب زخم هستند و مشکل را به صورت دائمی برطرف نمی‌کنند.

بریج‌های ثابت بر پایه دندان (Tooth-Supported Fixed Bridges)

بریج های ثابت بر پایه دندان

بریج ثابت بر پایه دندان مرسوم‌ترین روش کاشت دندان بدون ایمپلنت است که برای ترمیم یک دندان افتاده به کار می‌رود. متأسفانه، جایگذاری دندان نیازمند این است که دندان‌های سالم ساییده شوند تا بریج را پشتیبانی کنند. استخوان زیر بریج با پایه دندان ممکن است به مرور زمان تحلیل رود که می‌تواند ظاهر لبخند و صورت را تغییر دهد. همانند دیگر ابزارهای بدون ایمپلنت، نیاز به نگهداری بیشتر دارد و به اندازه بریج بر پایه ایمپلنت دوام ندارد.

مزایای بریج ثابت بر پایه دندان (tooth-supported fixed bridge)

در اینجا مزایای انتخاب بریج ثابت بر پایه دندان بیان شده است:

 • بریج دندان نیاز به جراحی ندارد. روش جایگذاری بریج‌های مرسم بر پایه دندان، سرپایی، سریع و ساده بوده، می‌تواند در یک ویزیت انجام شود و نیاز به دوره ترمیم طولانی ندارد.
 • بریج‌ها مقرون به صرفه‌تر از ایمپلنت‌ها هستند.
 • بریج بی‌خطرتر از دندان مصنوعی است. بیماران دارای دندان مصنوعی اغلب در مورد تکان خوردن و افتادن آن در هنگام غذا خوردن و صحبت کردن شکایت می‌کنند. بریج‌های دندانی برای دیگر دندان‌ها و ایمپلنت‌ها بی‌خطر هستند، ولی برای لثه‌ها بی خطر نیستند.

مضرات بریج ثابت بر پایه دندان (tooth-supported fixed bridge)

اگر استفاده از بریج‌ها را در نظر دارید، مضرات زیر را نیز در نظر بگیرید:

 • بریج‌های سنتی و کنسولی نیاز به ایجاد تغییراتی در دندان‌های سالم دارند. در طی جایگزینی، دندانپزشک باید مقدار کمی از مینای دندان‌های سالم مجاور را بردارد تا تاج/کرون به درستی قرا گیرد. بیماران ممکن است با این موضوع در آینده دچار مشکل شوند.
 • بریج‌های ثابت بر پایه دندان تحلیل استخوان را اصلاح نمی‌کنند. وقتی شخصی یک یا چند دندان افتاده دارد، استخوان فک در آن نواحی شروع به تحلیل کرده، باعث ایجاد افتادگی صورت، حرکت دندان و در آینده افتادن آن می‌شوند. جایگزینی ریشه دندان با ایمپلنت تنها راه برای توقف تحلیل استخوان و رشد مجدد بافت آن است. زیرا بریج‌ها بالای خط لثه قرار می‌گیرند و استخوان فک به تحلیل رفتن خود ادامه می‌دهد.
 • بریج‌ها به ماندگاری ایمپلنت‌ها نیستند. انتظار می‌رود که ایمپلنت‌ها تا 25 سال ماندگاری داشته باشند، اما طول عمر بریج‌ها در بهترین حالت 15 سال است.

بریج با پیوند رزینی

بریج با پیوند رزینی

از آنجایی که دندان‌های جلویی به اندازه دندان‌های عقبی به خاطر جویدن و گاز زدن تحت فشار قرار نمی‌گیرند، وقتی می‌افتند، بریج با پیوند رزینی ممکن است گزینه مناسبی باشد. این بریج‌ها گاهی بریج‌های مریلند نامیده می‌شوند و با باله‌هایی به دندان‌های مجاور متصل می‌گردند. بریج مریلند در ظاهر و عملکرد بهتر از دندان‌های مصنوعی کامل و تکه‌ای هستند، اما به اندازه بریج ثابت محکم نیستند و به اندازه ایمپلنت نیز بادوام نمی‌باشند.

مزایای بریج با پیوند رزینی

 • یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های بریج با پیوند رزینی این است که به آسانی قرار می‌گیرند و ترمیم می‌شوند. در روش‌های کاشت دندان، اگر دندان فرایند درمان را پس بزند، باید مجدداً به طور کامل انجام شود. اما در بریج رزینی، پروتز به آسانی توسط دندانپزشک کاملاً برداشته ‌می‌شود و با کمترین اذیت دوباره پیوند می‌خورد.
 • روش بریج گذاری با پیوند رزینی در مقایسه با ایمپلنت‌ها مقرون به صرفه‌تر هستند و فلز استفاده شده نیز سمی نمی‌باشد.
 • بریج با پیوند رزینی برای دندان‌های مجاور بی‌خطر است. دندانپزشک به جای اتصال دو تاج، بریج با پیوند رزینی را انتخاب می‌کند، زیرا نسبت به دیگر روش‌ها، راه حلی طولانی مدت بوده و مقرون به صرفه‌تر می‌باشند. رزین و دندان ایجاد شده ظاهری کاملاً طبیعی دارند و دندانپزشک می‌تواند رنگ آن‌ها را با رنگ دندان طبیعی شما هماهنگ کند.
بخوانید:  ایمپلنت دندان آسیاب: مراحل و قیمت

مضرات بریج با پیوند رزینی

 • بریج‌های با پیوند رزینی (بریج‌های مریلند) می‌توانند باعث آسیب دندان‌های موجود شده و محکم نیز نمی‌باشند. از آنجایی که بریج‌های مریلند توسط فلزی به پشت دندان‌ها متصل می‌شوند، می‌توانند آسیب دائمی به دندان‌های سالم وارد کنند. این بریج‌ها به اندازه دیگر بریج‌ها در مقابل جویدن مقاوم نمی‌باشند.
 • آسیب به تکیه‌گاه دندان‌های مجاور می‌تواند دندان‌ها را به خطر بیندازد و باعث ناموفق بودن بریج گذاری گردد.
 • انتظار نمی‌رود که بریج‌های با پیوند رزینی به اندازه ایمپلنت‌ها با دوام باشند. از آنجایی که بریج‌ها در نهایت به دندان‌های نگهدارنده مجاور آسیب می‌زنند، ممکن است همیشه نتوانند در جای خود باقی بمانند.

دندان مصنوعی تکه‌ای متحرک

دندان مصنوعی تکه‌ای متحرک

دندانپزشک می‌تواند دندان‌های مصنوعی تکه‌ای مقرون به صرفه، به منظور جایگزینی یک یا چند دندان ایجاد کند. یکی از مزایای ابزارهای متحرک این است که نیاز به آسیب زدن به دندان‌های سالم ندارند. با این حال، هرگز به جذابیت یا موفقیت ترمیم بر پایه ایمپلنت نمی‌شوند. پروتز دندانی تکه‌ای متحرک که با چند دندان جایگزین می‌شود، ممکن است در توانایی غذا خوردن یا درست صحبت کردن شما اختلال ایجاد کند.

مزایای دندان مصنوعی تکه‌ای متحرک

چندین مزیت برای دندان مصنوعی تکه ای متحرک وجود دارد. از جمله:

 • برای بیمارانی که چند دندان افتاده دارند، دندان مصنوعی تکه‌ای متحرک کم تهاجمی‌تر بوده و هزینه کمتری نسبت به دیگر گزینه‌های جایگزین دندان دارد.
 • بسته به مواد مصرف شده و دیگر عوامل، دندان‌های اضافی ممکن است در گذر زمان به این نوع پروتز اضافه شوند.
 • به منظور جایگزین دندان‌های فک پایین، در صورتی که بخواهید ظاهر طبیعی دندان‌ها حفظ شوند، پروتز تکه‌ای بهتر از دندان مصنوعی کامل می‌باشد. اکثراً در عادت کردن به دندان مصنوعی کامل در فک پایین مشکل دارند.

 مضرات دندان مصنوعی تکه‌ای متحرک

مضراتی که برای دندان مصنوعی تکه‌ای متحرک باید در نظر بگیرید عبارتند از:

 • عادت کردن به آنها زمان‌بر است. دندان مصنوعی تکه‌ای متحرک می‌تواند تجمع پلاک در اطراف دندان‌های تکیه‌گاه را افزایش دهد که می‌تواند منجر به پوسیدگی دندان و بیماری لثه شود.
 • ضربه به دندان‌های تکیه‌گاه یا لثه می‌تواند به علت فشار یا حرکت پروتز ایجاد گردد.
 • تحلیل استخوان در نواحی که دندان افتاده، می‎‌تواند روی دهد و به مرور زمان روی دندان‌های مجاور نیز تأثیر بگذارد.
 • افتادن دندان تکیه‌گاه می‌تواند شما را مجبور به خرید پروتز جدید کند.
 • پروتزها ممکن است به خوبی موارد ثابت مانند ایمپلنت و بریج‌ها عمل نکنند.
 • در شب نباید از آنها استفاده کرد.

دندان مصنوعی کامل متحرک

اگر تمامی یا اکثر دندان‌های خود را از دست داده‌اید، دندانپزشک می‌تواند برای جایگزینی این دندان‌ها، دندان مصنوعی کامل با هزینه پایین تولید کند.

حتی اگر دندان مصنوعی کامل مؤثرترین روش برای جایگزینی دندان شما نباشد، می‌تواند نسبت به بی‌دندان بودن مزایایی داشته باشد.

مزایای دندان مصنوعی کامل متحرک

 • از نظر زیبایی، دندان مصنوعی راه عالی برای بازگرداندن ردیف کاملی از دندان‌ها می‌باشد. آنها خوب در جای خود قرار گرفته و منسجم به نظر می‌رسند که یعنی می‌توانید لبخندی مناسب داشته باشید. در حقیقت، دندان‌های مصنوعی می‌توانند روی کل صورت تأثیر بگذارند. بدون آنها صورت ممکن است افتاده شود.
 • مراقبت و نگهداری از دندان‌های مصنوعی بسیار آسان است. می‌توانید دندان مصنوعی موقتی را در داخل یا بیرون دهان تمیز کنید. تمام کاری که باید بکنید آبکشی آن بعد از غذا خوردن است. زمانی که دندان مصنوعی را استفاده نمی‌کنید، به سادگی آنها را در داخل یک لیوان آب با محلول تمیزکننده دندان مصنوعی قرار دهید.

مضرات دندان مصنوعی کامل متحرک

دندان‌های مصنوعی نکات منفی خود را دارند و شما باید بسنجید که آیا نسبت به دیگر گزینه‌ها برتری دارند یا خیر.

 • به مرور زمان، دندان مصنوعی فرسوده شده و حالت دهان تغییر می‌کند. بنابراین احتمالاً گاهی نیاز به تعویض آنها داشته باشید. اگر جوان هستید، تعویض دندان مصنوعی در طول عمرتان می‌تواند گرانتر از جراحی ایمپلنت برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته شود.
 • متأسفانه، پروسه سفارش دندان مصنوعی زمان‌بر است. نمی‌توانید وارد مطب دندانپزشک شده و سفارش دندان مصنوعی دهید. دندانپزشک باید چندین فرایند را انجام دهد تا مطمئن شود پروتزها به بهترین شکل قرار می‌گیرند. نیاز به گرفتن قالب از دهان شما و کشیدن دندان تک یا پوسیده دارند. سپس پروتز به درستی باید قرار گیرد.
 • می‌توانند شل شده و صدای تق تق ایجاد کنند که شرایطی خجالت آور می‌شود. برای اینکه دندان مصنوعی را در دهان نگه دارید، شکل آنها باید کام دهان را بپوشاند که بر نحوه عملکرد جوانه‌های چشایی تأثیر می‌گذارد. اضافه بر این، اگر دندان مصنوعی شل شود و به اطراف حرکت کند، ممکن است دهان درد یا حساسیت ایجاد کند.
بخوانید:  ویژگی‌های ایمپلنت خوب و با کیفیت و تاثیر آن بر موفقیت جراحی

آیا می‌شود در صورت از دست دادن دندان، هیچ کاری انجام نداد؟

آیا می‌شود در زمان از دست دادن دندان هیچ کاری انجام نداد؟

وقتی صحبت از دست دادن دندان می‌شود، اکثراً نگران تأثیر آن روی ظاهر خود هستند. اما مشکل از دست دادن دندان فراتر از مشکلات زیبایی است. از دست دادن یک یا چند دندان تأثیرات زیادی روی سلامت کلی دهان و دندان دارد و اگر به مدت طولانی برای جایگزین کردن آن صبر کنید، فقط می‌تواند مشکل را بدتر کند.

 • احتمال بیشتر عفونت. بیماری لثه یکی از رایج‌ترین دلایل از دست دادن دندان است، زیرا باعث تحلیل بافت لثه می‌شود. متأسفانه، بعد از از دست دادن دندان، احتمال بیماری لثه و عفونت باکتریایی ممکن است افزایش یابد. چندین عامل بعد از، از دست دادن دندان می‌تواند باعث افزایش فعالیت باکتریایی شود که منجر به تخریب بیشتر لثه و احتمال افتادن دندان گردد.
 • بهم ریختگی دندان‌های دیگر. وقفه طولانی برای جایگزینی دندان می‌تواند در نهایت باعث جابجایی دندان‌های مجاور و ایجاد مشکلاتی مانند روی هم قرار گرفتن دندان‌ها شود. دندان‌هایی که در فاصله ایجاد شده قرار می‌گیرند می‌توانند تماس پیدا کرده و باعث ایجاد فشار نامناسب و کم شدن فاصله بین دندان‌ها و لثه شوند. این امر مسواک زدن را دشواتر کرده و رشد باکتری‌ها را تقویت می‌کند.
 • زوال لثه و استخوان فک. لثه و استخوان فک نقش مهمی در نگه داشتن ریشه‌ دندان‌ها در جای خود دارند. اما، ممکن است متوجه نباشید که دندان‌های شما برای سلامت لثه و استخوان فک مهم است. حضور ریشه دندان در این بافت‌ها آنها را تحریک کرده و باعث می‌شود بدن به طور مستمر سلول‌های آسیب دیده را ترمیم کند. بدون تحریک، بدن به تدریج این بخش از لثه و استخوان فک را بازجذب می‌کند. این امر نه تنها فرایند از دست دادن دندان را شدیداً تسریع می‌کند، بلکه می‌تواند ساختار صورت را نیز تغییر دهد. از دست دادن استخوان فک بالا، یک انحنا به سمت داخل، در صورت ایجاد می‌کند که اغلب به عنوان افتادگی صورت شناخته می‌شود. زوال استخوان فک پایین باعث می‌شود چانه عقب نشینی کرده و خط فک از بین رود.

ماندگاری کاشت دندان بدون ایمپلنت

بریج‌های دندانی معمولاً 10 تا 15 سال ماندگار هستن، اما پروتزهای متحرک نهایتاً می‌توانند 5 تا 7 سال دوام بیاورند. به اندازه ایمپلنت‌ها با طول عمر 25 سال یا تأثیر بهداشت مناسب و همیشگی دهان ماندگار نیستند.

عوارض کاشت دندان بدون ایمپلنت

عوارض کاشت دندان بدون ایمپلنت

همانطور که در بالا ذکر شد، تمامی روش‌های کاشت دندان بدون ایمپلنت، مزایا و عوارض جانبی دارند. اما، در کل این جایگزین‌ها برای ایمپلنت‌ها به اندازه آنها ماندگار نیستند و مانع زوال استخوان و لثه نمی‌شوند.

هزینه‌های جایگزینی دندان بدون ایمپلنت

هزینه‌های کاشت دندان بدون ایمپلنت، به نوع درمانی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. در کل پروتزها ارزانترین روش کاشت دندان می‌باشند. بریج‌ها گرانتر هستند، اما به اندازه ایمپلنت‌ها گران نیستند.

برای دریافت هزینه‌های دقیق روش‌های کاشت دندان بدون ایمپلنت با دندانپزشک مشورت کنید.

چرا باید ایمپلنت را به جای دیگر گزینه‌ها انتخاب کنید؟

چرا باید ایمپلنت را انتخاب کنید؟

بهترین گزینه بعد از دندان واقعی، ایمپلنت‌ها هستند که برای ظاهر، حس و عملکرد مشابه دندان‌های طبیعی طراحی شده‌اند، بنابراین می‌توانید در مورد ظاهر خود مطمئن باشید و ایمپلنت‌ها ممکن است در طولانی مدت ارزش بیشتری نسبت به دیگر گزینه‌های ذکر شده در بالا داشته باشند. در اینجا دلایلی برای اطمینان از اینکه ایمپلنت‌ها بهترین گزینه برای دندان‌های از دست رفته هستند آورده شده است:

روشی مؤثر برای بازگرداندن لبخندی زیبا

ایمپلنت‌ها گزینه مؤثرتری برای بازگرداندن ظاهری مناسب هستند. آنها همانند دندان طبیعی عملکرده و حس می‌شوند. ایمپلنت‌ها برای جوش خوردن به استخوان فک به مرور زمان طراحی شده‌اند. از آنجایی که آنها از جنس تیتانیوم هستند، این امر ممکن می‌باشد و یعنی می‌توانند به طور طبیعی به استخوان جوش بخورند.

از آنجایی که ایمپلنت کاملاً با استخوان جوش می‌خورد، احساس راحتی دارند. می‌توانید با خیال راحت لبخند بزنید. زیرا ایمپلنت شما همانند دندان‌های طبیعتان است. غذا خوردن و صحبت کردن نیز سخت نخواهد بود.

بخوانید:  انجام ایمپلنت با بیهوشی و بی حسی: انواع، عوارض و هزینه ها

با دوام هستند

اگر راه‌حلی بادوام و دائمی برای دندان از دست رفته نیاز دارید، باید ایمپلنت را انتخاب کنید. اگر از آنها خوب مراقبت کنید، برای تمام عمر ماندگار هستند. ایمپلنت‌ها از تیتانیوم ساخته شده‌اند که می توانند در مقابل فرسودگی مقاوت کنند.

دیگر گزینه‌ها مانند بریج‌ها یا پروتز‌ها نیاز به جایگزینی دوره‌ای دارند. به همین دلیل باید به سراغ ایمپلنت‌ها بروید، زیرا نیاز به جایگزینی ندارند. تمام کاری که باید انجام دهید مراقبت مناسب از آنهاست. به جز ایمپلنت، هیچ گزینه دیگری برای جوش خوردن به استخوان وجود ندارد.

ایمپلنت‌ها بی‌خطر هستند

ایمپلنت‌ها روی دیگر دندان‌های طبیعی شما تأثیر نمی‌گذارند. اکثر روش‌های جایگزین دندان که شناخته شده‌اند، دندان‌های طبیعی موجود را ضعیف می‌کنند. با ایمپلنت‌ها، نیازی به نگرانی در مورد ایمنی دیگر دندان‌های خود ندارید. زیرا ایمپلنت‌ها مستقیماً به استخوان فک جوش می‌خورند و به دندان‌های مجاور برای حمایت نیاز ندارند.

گزینه‌هایی مانند بریج‌ها، دندان‌های مجاور را ضعیف می‌کنند. زیرا به دیگر دندان‌های طبیعی برای حمایت نیاز دارند. این امر می‌تواند روی استحکام دندان تأثیر بگذارد. ایمپلنت‌ها برخلاف بریج‌ها یا پروتز‌های تکه‌ای دندان‌ها را تقویت می‌کنند.

از تحلیل رفتن استخوان پیشگیری می‌کنند

ایمپلنت از تحلیل رفتن استخوان پیشگیری می‌کند

تحلیل استخوان در بیمارانی که دندان‌هایی را از دست داده‌اند و دیگر گزینه‌ها را انتخاب کرده‌اند رایج می‌باشد. ایمپلنت‌ها گزینه مناسبی هستند، زیرا از تحلیل استخوان جلوگیری می‌کنند. با جوش خوردن به استخوان فک، از بازجذب استخوان پیشگیری می‌کنند.

دیگر گزینه‌ها مانند بریج‌ها، استخوان فک را بدون حمایت می‌گذارند. در این صورت، استخوان بازجذب شده و روی ساختار صورت تأثیر می‌گذارد.

مراقبت از آنها آسان است

با ایمپلنت‌ها نیازی به ایجاد تغییرات شدید در روتین بهداشت دهان و دندان خود ندارید. بعد از قرار دادن ایمپلنت‎ها، می‌توانید به روتین طبیعی خود ادامه دهید. مسواک زدن و نخ کشیدن مرتب، ایمپلنت و دندان‌ها را در شرایط مناسبی نگه می‌دارد.

پروتز‌ها و بریج‌ها گزینه‌هایی هستند که می‌توانند روی روتین طبیعی بهداشت دهان و دندان شما تأثیر بگذارند. با این دو نیاز به کرم‌های خاص به منظور حفظ بهداشت دهان و دندان مناسب دارید و همچنین برای ساعت‌ها نیاز به غوطه‌ور بودن دارند. این امر ممکن است شما را بدون دندان بگذارد که می‌تواند روی ظاهر شما تأثیرگذار باشد.

سؤالات پرتکرار

آیا دندان مصنوعی 30 سال دوام دارد؟

خیر، حتی با کیفیت‌ترین پروتز‌ها تا 10 سال دوام دارند.

آیا بریج گذاری دندان به دندان‌های مجاور آسیب می‌زند؟

در هنگام کاشت بریج‌ها، مینای یک یا دو دندان مجاور برای گذاشتن پروتز برداشته می‌شود. این کار لزوماً به دندان آسیب نمی‌رساند، اما هرگز دوباره مانند دندان‌های طبیعی عمل نخواهند کرد.

آیا بریج گذاری دندان دردناک است؟

شبیه به جراحی ایمپلنت، این روش دردناک نیست. اما ممکن است مقداری درد و حساسیت بعد از درمان ایجاد شود. با این حال درد کمتر از جراحی ایمپلنت است.

در دندان‌های جلو چه روش دیگری، به جز ایمپلنت، استفاده می‌شود؟

اگر دندان‌های جلویی افتاده باشند، در اکثر موارد، بریج با پیوند رزینی (بریج مریلند) استفاده می‌شوند. این بریج از سرامیک ترکیب شده با قاب فلزی است که به دندان‌های موجود متصل می‌گردد.

چه کسی می‌تواند ایمپلنت انجام دهد؟

هر کسی نمی‌تواند این ایمپلنت‌ها را دریافت کند. فقط بیمارانی که استخوان کافی و لثه سالم قوی داشته باشند می‌توانند ایمپلنت بگذارند. استخوان کافی برای نگه داشتن ایمپلنت ضروری است و جوش خوردن را راحت‌تر می‌کند. رعایت بهداشت دهان و دندان مناسب، شما را برای بهره‌مندی از ایمپلنت‌ها مناسب می‌کند.

افرادی که بسیار سیگار مصرف می‌کنند و مبتلایان به بیماری مزمن، افراد مناسبی برای انجام این روش نیستند. اگر در محدوده سر و گردن اشعه درمانی داشته‌اید، ممکن است مناسب انجام این درمان نباشید.

چه زمانی برای ایمپلنت کردن دندان بسیار دیر است؟

هرگز برای گذاشتن ایمپلنت دیر نیست. اما مدت زمانی که بدون دندان بوده‌اید، می‌تواند منجر به انجام فرایند‌های اضافی قبل از ایمپلنت گذاری شود. وقتی دندان‌های شما برای اولین بار برداشته می‌شوند، بدن بلافاصله شروع به جذب مواد معدنی از استخوان فک می‌کند تا آنها را در جای دیگر مصرف کند.

اگر تحلیل استخوان شدید باشد، آیا می‌توانم ایمپلنت انجام دهم؟

بله، افرادی با انحلال شدید استخوان نیز واجد شرایط دریافت ایمپلنت می‌باشند. در اکثر موراد، این امر می‌تواند بدون فرایند طولانی مدت پیوند استخوانی انجام شود. جراح دهان و دندان واجد شرایط، قبل از توصیه به گذاشتن ایمپلنت، عوامل زیادی را در نظر می‌گیرد.

تماس با ما
×ارتباط در واتساپ