ویژگی‌های ایمپلنت خوب و با کیفیت و تاثیر آن بر موفقیت جراحی

بهترین چیز بعد از دندان‌های واقعی، ایمپلنت‌هایی هستند که برای ظاهر، حس و عملکردی مانند دندان‌های طبیعی طراحی شده‌اند. بنابراین می‌توانید در هنگام لبخند زدن اعتماد به نفس داشته باشید. یک ایمپلنت دندان با کیفیت‌ترین مواد و طراحی‌ها را برای ایجاد بهترین نتایج ممکن دارد. ایمپلنت خوب دارای برخی ویژگی‌هایی است که می‌توان از آنها برای اطمینان از پیدا کردن بهترین ایمپلنتی که نیاز دارید، استفاده کرد.

خصوصیات ایمپلنت‌های با کیفیت


خصوصیات ایمپلنت‌های با کیفیت

ایمپلنت نزدیکترین چیز برای جایگزینی ریشه دندان می‌باشد. هرچند دندان‌های مصنوعی و بریج‌ها می‌توانند راه حلی عالی را برای مسدود کردن فواصل و ارائه برخی عملکردهای دندان طبیعی را به همراه داشته باشند، ولی هرگز به دندان‌های واقعی شبیه نیستند. ایمپلنت‌ها راه حلی دائمی‌تر هستند که عملکرد مناسب را برگردانده و اعتماد به نفس را بهبود می‌بخشند.

برندهای زیادی برای ایمپلنت‌ها موجود هستند که تمامی آنها یک سری ویژگی‌ها دارند. برخی فناوری ثبت شده‌ای دارند و برای کارهای خاصی بازسازی شده‌اند، اما برخی دیگر راه حلی جامع می‌باشند. بیایید برخی از این ویژگی‌ها را بررسی کنیم:

به رسمیت شناخته شده با نتایج قطعی

برخی برندهای ایمپلنت‌ها برندهای با سابقه‌ای هستند و برای 20 سال یا بیشتر ثبت شده‌اند. این برندها آزمون مدت زمان ماندگاری خود را پس داده‌اند و می‌توانند ضمانت خود را از طریق نتایجی که بدست آورده‌اند، ثابت کنند.

فناوری ثبت شده

وقتی برند ایمپلنتی ثبت اختراع داشته باشد، می‌تواند به شما اطمینان بدهد که این ایمپلنت یک محصول خوب است که دارای آزمایشات بالینی می‌باشد. مثلا Akynlos برندی است که دارای فناوری ثبت اختراع شده است و اطمینان می‌دهد که ایمپلنت به طور ایمن در ابوتمنت قرار گرفته است. این ثبات ویژه به عنوان یک ویژگی قدرتمند است که بسیاری از برندهای پیشتاز ایمپلنت ارائه می‌کنند.

پیوند استخوان

ایمپلنت باید کیفیت استخوان فک را بهبود دهد و به جوش خوردن ایمپلنت با استخوان و بافت‌های اطراف کمک کند. این موضوع ثبات طولانی مدت ایمپلنت و سلامتی کلی استخوان و بافت را تضمین می‌کند. Osstem یکی از برندهای پیشتاز در پیوند استخوان فک می‌باشد.

بخوانید:  ایمپلنت کره ای | بهترین برند، مزایا و معایب، قیمت

استفاده آسان

کار کردن آسان با ایمپلنت و قرار دادن آن، برای جراح دندان مهم می‌باشد. با وجود فضای کم برای عمل، در شرایط بسیار سخت، داشتن محصولی که به راحتی قرار می‌گیرد مهم است.

حداکثر ثبات ایمپلنت

وقتی ایمپلنت در دهان قرار گرفت، باید مطمئن شوید تحمل نیازهای روزانه مانند جویدن را دارد و در آزمون زمان مقاومت از خود نشان می‌دهد. برندهای پیشتاز ایمپلنت برای ماندگاری و دوام محصولات و این واقعیت که به راحتی قرار می‌گیرند، به خود افتخار می‌کنند.

کاهش دوره ترمیم

قرار دادن ایمپلنت در دهان به معنای مقداری کار سخت در فضایی کوچک است. زمانی که ایمپلنت در دهان قرار گرفت، قبل از قرار دادن تاج روی آن، نیاز به ترمیم دارد. کاهش زمان ترمیم یعنی مرحله بعدی می‌تواند روزدتر انجام شود. این کار برای بیماران نیز مفید است زیرا می‌توانند به سرعت به زندگی عادی و عادات غذا خوردن طبیعی خود باز گردند.

چگونه ایمپلنت مناسب را پیدا کنید؟


چگونه ایمپلنت مناسب را پیدا کنید؟

اگرچه امروزه دستیابی به اطلاعات آسانتر می‌باشد، اما انتخاب در هر موردی برای انسان، مخصوصا وقتی گزینه‌های بیشتری نسبت به نیاز آنها وجود داشته باشد، همیشه یک چالش بوده است. در مورد برند ایمپلنت‌ها، می‌توانید در اینترنت اسامی برندهای ایمپلنت را جستجو کنید. در این جستجو، می‌توانید مدت زمانی را که شرکت در بازار فعال بوده را نیز در نظر بگیرید. این کار احتمال بدست آوردن تعاریف و نظرات را نیز قبل از اینکه تصمیمی بگیرید فراهم می‌کند. برندهای قدیمی‌تر در بازار رایج‌تر می‌باشند و شما و دندانپزشک می‌توانید لوازم جانبی مورد نیاز را در صورت احتیاج پیدا کنید.

نکته دیگری که می‌توانید در نظر بگیرید، کیفیت و کمیت تحقیقاتی است که در مورد برند خاصی صورت گرفته است. تحقیقات بیشتر معمولا معنی رواج بیشتر داشتن را می‌دهد. با این حال، تحقیقات بیشتر به معنی کیفیت بالاتر نمی‌باشد. باز باید مطالعه کنید و بفهمید که آیا مقالات آن برند، ایمپلنت را تایید یا از برخی جهات از آن انتقاد می‌کنند.

بهترین برندهای ایمپلنت


برندهای ایمپلنت زیادی در بازار موجود هستند و می‌توانید از بین لیست معینی از چند برند انتخاب کنید. اما، امروزه بیشتر از قبل بیماران مشتاق یادگیری در مورد اسم برندها هستند و با تشکر از دسترسی آسان‌تر به اطلاعات، برند مورد نظر خود را با نام آن درخواست می‌کنند.

بخوانید:  تغذیه بعد از ایمپلنت دندان: بعد از کاشت ایمپلنت دندان چه بخوریم؟

برخی از بهترین برندهای ایمپلنت عبارتند از:

 • Straumann
 • هیوسن (ایمپلنت استم)
 • زیمر بیومت
 • نوبل بیوکر (داناهر)
 • OSSTEM
 • Dentsply Sirona
 • بیوهوریزون
 • DTI
 • آلفا دنت

میزان موفقیت ایمپلنت دندان


خصوصیات ایمپلنت‌های با کیفیت

مقدار موفقیت ایمپلنت‌های دندانی به مرور زمان افزایش یافته و یک ایمپلنت خوب میزان موفقت بالایی دارد. در حضور بافت‌های سالم، یک ایمپلنت خوب یکپارچه با بارهای زیست مکانیکی مناسب می‌تواند میزان موفقیت طولانی مدت 93 تا 98 درصد برای فیکسچرها و طول عمر 15 تا 20 سال برای پروتزهای دندانی داشته باشد.

چندین عامل می‌تواند روی میزان موفقیت ایمپلنت‌ها تاثیر بگذارد:

 • کیفیت ایمپلنت: برای اینکه ایمپلنت‌ها طول عمر، ثبات، دوام و ظاهر بهتری را ایجاد کنند، نیاز دارند که با مواد با کیفیت ساخته شوند. تقریبا در تمامی اندازه‌گیری‌ها، تیتانیوم بهترین ماده برای ایمپلنت در نظر گرفته می‌شود که این به خاطر ترکیب منحصر بفرد، استحکام، وزن کم و توانایی پیوند قوی با استخوان انسان می‌باشد. این آخرین عامل مهم است زیرا تمامی ایمپلنت‌ها اینگونه نیستند.
 • کیفیت و کمیت استخوان موجود: ایمپلنت‌هایی که در استخوان ضخیم‌تر و محکم‌تر قرار می‌گیرند، میزان موفقیت بالاتری دارند. گاهی، درمان‌های جراحی کمکی، برای افزایش عرض یا ارتفاع استخوان انجام می‌شوند.
 • پیچیدگی مورد: بیماران جوان و سالم با ترمیم‌های جزئی (مثلا از دست دادن یک دندان) میزان موفقیت بالاتری دارند.
 • بهداشت دهان و دندان و رعایت دستورالعمل‌های بعد از جراحی و نگهداری کلی: اگر این اقدامات به درستی انجام نشوند، میزان موفقیت ایمپلنت‌ها به شدت پایین می‌آید.
 • کیفیت متخصص: ناگفته نماند که پزشکان مجرب میزان موفقیت بالاتری دارند.

ماندگاری ایمپلنت دندانی مناسب


ماندگاری ایمپلنت‌ها به طور متوسط 25 سال است. دلایلی زیادی وجود دارند که چرا ایمپلنت‌ها کمتر یا بیشتر از متوسط طول عمر خود ماندگاری دارند. افرادی که بهداشت دهان و دندان مناسبی دارند، ایمپلنت‌های ماندگارتری نیز خواهند داشت.

هزینه ایمپلنت مناسب


ایمپلنت‌ها مقرون به صرفه‌ترین روش ترمیم دندان نمی‌باشند. برخی بیمه‌ها تمامی هزینه‌های درمانی مربوط به آن را پوشش می‌دهند و برخی دیگر خیر.

ایمپلنت خوب معمولا گرانتر است. اما، ماندگاری و کیفیت آن تا سال‌ها بعد از جراحی باقی می‌ماند. اگر گزینه مالی وجود دارد که می‌توانید از آن بهره ببرید، با کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید صحبت کنید.

بخوانید:  ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد؟

سوالات پرتکرار


آیا ایمپلنت‌های دندانی مناسب ارزش استفاده را دارند؟

ایمپلنت‌ها پایه قوی برای دندان حذف شده یا دائمی هستند و می‌توانند طبیعی به نظر برسند. یک ایمپلنت خوب گرانتر است، اما ایمپلنت مناسب ماندگاری و میزان موفقیت را افزایش می‌دهد.

آیا ممکن است دهان ایمپلنت مناسب را پس بزند؟

ایمپلنت‌ها ممکن است به خاطر نامرتبی دندان‌ها پس زده شوند. سیگار کشیدن نیز ممکن است منجر به پس زده شدن ایمپلنت شود، با این وجود تاثیرات آن در حال مطالعه می‌باشد.

آیا ایمپلنت‌های زیرکونیوم بهتر از تیتانیوم هستند؟

تیتانیوم قوی‌تر و با دوام‌تر از زیرکونیوم است، اما ایمپلنت‌های زیرکونیوم با بدن انسان سازگاری بیشتری دارند. میزان موفقیت ایمپلنت‌های تیتانیوم بالای 95% است اما برای ایمپلنت‌های زیرکونیوم پایین‌تر می‌باشد.

آیا تیتانیوم بهترین ماده برای ایمپلنت است؟

بله، تیتانیوم بهترین مواد برای ایمپلنت‌ها است زیرا با بدن سازگار است که یعنی به درستی و با دقت با بدن انسان هماهنگ می‌شود. حتی می‌تواند با استخوان جوش بخورد. سیستم دو تیکه امکان ایجاد ایمپلنت خاصی را می‌دهد که نواقص استخوانی را برطرف می‌کند.

آیا طراحی ایمپلنت مهم است؟

برای اینکه ایمپلنت‌ها بهترین ترکیب برای ماندگاری، ثبات، دوام و ظاهر را ایجاد کنند، نیاز دارند با بهترین مواد ساخته شوند. شکل و ساختار پست ایمپلنت نیز تاثیر زیادی روی ارتباط بین استخوان و دندان جایگزین دارد. ایمپلنت‌های مناسب مواد با کیفیت دارند و برای ارائه بهترین نتایج، افزایش استحکام و ماندگاری پیوند طراحی شده‌اند.

آیا انواع مختلفی از ایمپلنت‌ها وجود دارند؟

بله، مرسوم‌ترین ایمپلنت‌ها اندوستال و ساب پریوستال هستند. تفاوت عمده آنها در نحوه اتصال به استخوان فک است. بهترین ایمپلنت‌ها معمولا به استخوان فک متصل شده و جوش می‌خورند.

آیا برند ایمپلنت مهم است؟

به عنوان بک بیمار، ممکن است لزوما درک نکنید طراحی یک ایمپلنت چگونه بر جراحی اثر می گذارد. باید از دندانپزشک یا جراح دهان بپرسید که آیا طرح‌های برندها برای مراقبت‌های دهانی مهم است یا خیر. معمولا برند ایمپلنت به اندازه مهارت دندانپزشک مهم نمی‌باشد.

تماس با ما
×ارتباط در واتساپ