ایمپلنت سوئیسی | بهترین برندها، قیمت و مزایا

امروزه مردم به خوبی از مزایای ایمپلنت‌ های دندانی آگاه هستند و از این رو این روش را بهترین روش درمانی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته می‌ دانند. ایمپلنت‌ ها محکم هستند، ظاهر طبیعی دارند، نگهداری از آن‌ها آسان است و همچنین در دراز مدت مقرون به صرفه هستند.

بهترین ایمپلنت‌ های سوئیسی


بهترین ایمپلنت‌ های سوئیسی

این روزها برندهای مختلفی برای ایمپلنت دندان در بازار وجود دارد. از آنجایی که همه ایمپلنت‌ های دندانی به یک شکل ساخته نمی‌ شوند، هنگام بررسی و انتخاب نوع ایمپلنت یا پروتز روی ایمپلنت، کیفیت و تخصص اهمیت ویژه‌ ای پیدا می‌ کند. در این میان، ایمپلنت‌ های سوئیسی باکیفیت‌ ترین ایمپلنت‌ های موجود در بازار هستند. در ادامه بهترین کمپانی‌ های سوئیسی سازنده ایمپلنت را معرفی می‌ کنیم.

ایمپلنت سوئیسی اشترومن  (Straumann ITI)

ایمپلنت سوئیسی اشترومن  (Straumann ITI)

اشترومن در سال 1954 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در سوئیس قرار دارد. محصولات این شرکت شامل ایمپلنت‌ های دندانی، اباتمنت، بازسازی بافت دهان و ابزار دقیق برای استفاده در سیستم‌های ایمپلنت است.

برند اشترومن (Straumann) به دلیل کیفیت بالا، قابلیت اطمینان در طولانی مدت و مطالعات بالینی تثبیت شده در مورد ماندگاری و ایمنی ایمپلنت‌های خود شناخته شده است و آن را به یکی از بهترین برندهای ایمپلنت دندان تبدیل کرده است.

اشترومن دارای یک تیم ایمپلنتولوژیست (ITI) بین المللی قوی و اختصاصی است که به دندانپزشکان سراسر جهان در مورد استفاده از آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های مواد و تکنیک در صنعت ایمپلنت دندان آموزش می‌دهند. Straumann در طول سال‌ها در حال تکامل و توسعه مواد، تکنیک‌ ها و فناوری‌ های ثبت شده خاص در صنعت ایمپلنت بوده که مورد اعتماد متخصصان دندانپزشکی در سراسر جهان واقع شده است.

ایمپلنت سوئیسی نوبل بیوکر (NOBEL BIOCARE)

ایمپلنت سوئیسی نوبل بیوکر (NOBEL BIOCARE)

برند نوبل بیوکر  (Nobel Biocare)در سال 1981 تأسیس شد و مبتکر آن پروفسور Per-Ingvar Brånemark یک محقق پزشکی سوئدی است. Nobel Biocare که اکنون بخشی از آن توسط ایالات متحده آمریکا اداره می‌شود، ایمپلنت و پروتزهای سفارشی را بر اساس آخرین فناوری CADCAM تولید می‌کند.

محصولات نوبل بیوکر شامل ایمپلنت‌ های دندانی و تجهیزات پروتز برای روکش‌ها، بریج‌ها و نرم‌افزارها و اسکنرهای سخت‌ افزاری است که به منظور طراحی برای بیماران استفاده می‌ شود.

ایمپلنت‌های دندانی نوبل بیوکر درجات مختلفی دارند که از ایمپلنت‌های تیتانیوم استاندارد شروع می‌شود تا ایمپلنت‌های سرامیکی خالص و همچنین ایمپلنت‌های استاندارد TiUnite تا ایمپلنت‌های Active surfaces که برای بهبود یکپارچگی استخوانی مناسب هستند.

ایمپلنت سوئیسی TRI

ایمپلنت سوئیسی TRI

ایمپلنت‌های سوئیسی TRI با یک هدف در سوئیس متولد شدند: استفاده از آخرین فناوری دیجیتالی موجود به نفع بیماران سراسر جهان. شرکت TRI یک برند جهانی است که در ارائه روش‌های درمانی ایمپلنت دیجیتال به سرعت در حال رشد است. ایمپلنت‌ های سه‌گانه دندانی که در سوئیس طراحی و تولید می‌ شوند، کیفیت بالا و بی‌نظیری دارند، استفاده از آنها راحت است و مزایای بسیاری برای بیماران سراسر جهان دارند.

بخوانید:  انواع ایمپلنت دندان و روش‌های کاشت آن

ایمپلنت سوئیسی کمپانی Thommen Medical (SPI)

ایمپلنت سوئیسی کمپانی Thommen Medical (SPI)

شرکت Thommen Medical ایمپلنت‌ های دندانی خود را با نام تجاری SPI (ایمپلنت دقیق سوئیس) و همچنین محلول‌ های بیومتریال را برای بازسازی استخوان و بافت تولید و توزیع می‌کند. ایمپلنت‌های Thommen Medical به لطف همکاری با موسسات علمی و دندانپزشکان برجسته دنیا، کاربرد دقیق و ساده‌ ای دارند.

Thommen Medical بر دقت سوئیسی در تولید، کنترل کیفیت دقیق و همکاری با بهترین متخصصان دندانپزشکی در جهان متکی است. نتیجه آن یک سیستم ایمپلنت دندان منحصر به فرد است که کیفیت سوئیسی، سادگی و طراحی نوآورانه را با بیش از 35 سال تجربه خود ترکیب می‌ کند.

ایمپلنت‌ های کمپانی SWISS MEDICAL IMPLANTS

ایمپلنت‌ های کمپانی SWISS MEDICAL IMPLANTS

ایمپلنت پزشکی سوئیس (SMI) که در ژنو متولد شده است، پیشرو در نوآوری در بازسازی و درمان‌ های زیبایی دندان است که مدرن‌ ترین فناوری‌ ها را به متخصصان دندانپزشکی ارائه می‌ دهد. طراحی منحصر به فرد ایمپلنت‌ ها برای ایجاد پایداری و زیبایی حداکثری است. هدف ایمپلنت پزشکی سوئیس (SMI) ارائه محصولات و روش‌های درمان دندانی به بیماران و مشتریان است. شرکت ایمپلنت پزشکی سوئیس ایمپلنت‌ های دندانی گسترده و متنوعی را ارائه می‌دهد که برای انواع استخوان‌ ها و روش‌ های جراحی سازگار و مناسب هستند. همچنین، این ایمپلنت‌ ها برای حفظ استخوان و بافت‌های نرم بسیار مناسب هستند. تمام محصولات ایمپلنت پزشکی سوئیس همه کاره و ایمن هستند و همچنین استفاده از آن‌ها بسیار راحت است.

SMI با فناوری پیشرو در سیستم‌ های ایمپلنت دندان، زندگی بیماران و دندانپزشکان را در سراسر جهان بهبود می‌ بخشد. طیف گسترده محصولات ایمپلنت پزشکی سوئیس امکان ارائه یک روش درمانی خاص برای هر بیمار را فراهم می‌کند. علاوه بر این، بالاترین نتایج زیبایی شناختی در انواع آناتومی فک را نیز ضمین می‌ کند.

ایمپلنت سوئیسی Ihde

ایمپلنت سوئیسی Ihde

شرکت Ihde Dental تولید کننده ایمپلنت‌ های دندانی است که در سال 1954 در سوئیس تأسیس شد. این شرکت طیف گسترده‌ ای از 84 ایمپلنت Bone level (سطح کاشت استخوان هم سطح با استخوان) و Tissue level (سطح کاشت ایمپلنت همسطح با لثه) را با اشکال مخروطی و صاف ارائه می‌دهد. این شرکت در بیش از 9 کشور نمایندگی دارد و دفتر مرکزی آن در گومیسوالد سوئیس قرار دارد.

کمپانی implantswiss

کمپانی implantswiss

کمپانی ایمپلنت سوئیس (implantswiss) با راه‌کارهای نوآورانه، طراحی سطح منحصر به فرد و کیفیت بالا یکی از معتبرترین برندها در صنعت دندانپزشکی محسوب می‌ شود.

ایمپلنت سوئیسی IML (Immediateload)

ایمپلنت سوئیسی IML (Immediateload)

شرکت ایمپلنت سوئیسی IML (Immediateload) یک تولید کننده ایمپلنت است که در سال 2009 در سوئیس تأسیس شد. این کمپانی در بیش از 22 کشور شعبه دارد و 4 مدل ایمپلنت bone level  و tissue level  را با اشکال مخروطی ارائه می‌ دهد.

کمپانی (SDS) Swiss Dental Solutions

کمپانی (SDS) Swiss Dental Solutions

کمپانی (SDS) Swiss Dental Solutions یک تولید کننده ایمپلنت است که در سال 2013 در سوئیس تأسیس شد. این شرکت که در بیش از 4 کشور نمایندگی دارد، ۲ نوع ایمپلنت tissue level  را با اشکال مخروطی تولید می‌ کند. ایمپلنت‌ های سرامیکی برند SDS دارای بالاترین استانداردها از نظر تحمل پذیری، سلامت و زیبایی هستند.

بخوانید:  هزینه ی ایمپلنت دندان

ایمپلنت سوئیسی بایو دنتال (Biodenta)

ایمپلنت سوئیسی بایو دنتال (Biodenta)

 بیودنتا (Biodenta) یک شرکت تولید کننده ایمپلنت است که در سال 2007 در سوئیس تأسیس شد. این شرکت در بیش از ۸ کشور نمایندگی دارد و 4 نوع ایمپلنت Bone level  و  Tssue level را با اشکال مخروطی و صاف تولید می‌ کند. دفتر مرکزی بیودنتا در برنک سوئیس قرار دارد.

برند Biodenta سیستم‌های ایمپلنت نوآورانه را همراه با روش‌های جامع ارائه می‌ دهد. مقاومت اولیه و یکپارچگی استخوانی نهایی ایمپلنت از طریق درمان سرفیس ما تسریع می‌ شود. در نهایت، نتایج درمان بهینه شده و حرکت میکرو به دلیل اتصال مخروطی داخلی 6 درجه به حداقل می‌ رسد.

ایمپلنت سوئیسی SIC (SIC invent AG)

ایمپلنت سوئیسی SIC (SIC invent AG)

کمپانی SIC invent AG یک تولید کننده ایمپلنت است که در سال 2003 در سوئیس تأسیس شد. این مجموعه در بیش از 30 کشور جهان نمایندگی دارد و دفتر مرکزی آن در بازل سوئیس واقع شده است. برند SIC 9 مدل ایمپلنت Bone level و Tissue level را با اشکال مخروطی و صاف ارائه می‌ دهد.

مزایای ایمپلنت سوئیسی


 • بازگرداندن دندان به موقعیت اولیه
 • پیشگیری از آتروفی استخوان
 • حفظ فرم مناسب لثه‌ ها
 • عدم وجود محدودیت غذایی
 • عدم نیاز به کشیدن دندان‌ های سالم
 • طول عمر بالا
 • ایجاد یک لبخند زیبا و حفظ آن
 • نگهداری آسان
 • حس طبیعی در دهان
 • درمان مقرون به صرفه
 • کیفیت بالا

ماندگاری ایمپلنت‌ های سوئیسی


ایمپلنت‌ های دندانی به دلیل طول عمر و درصد موفقیت بالا در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌ گیرند. بر اساس مطالعات انجام شده، افراد زیادی بیش از 30 سال است که از ایمپلنت استفاده می‌ کنند. برای اینکه از حداکثر طول عمر ایمپلنت‌ های خود استفاده بکنید، ضروری است که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید و برای رعایت بهداشت دندان و معاینات پیشگیرانه به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

معایب ایمپلنت سوئیسی


خطرات و عوارضی که در ارتباط با همه ایمپلنت‌ های دندانی وجود دارد عبارتند از: عفونت، آسیب به دندان‌ های دیگر، تاخیر در بهبود استخوان، آسیب عصبی، خونریزی طولانی مدت و شکستگی فک. علاوه بر معایب ذکر شده، ایمپلنت‌ های سوئیسی به دلیل این که هزینه بالاتری نسبت به سایر ایمپلنت‌ ها دارند و در بازار کمیاب‌ تر هستند ممکن است مورد انتخاب برخی از افراد قرار نگیرند.

هزینه ایمپلنت سوئیسی


هزینه ایمپلنت سوئیسی

روند کاشت ایمپلنت دندانی در هر مورد متفاوت است. به همین دلیل است که نمی‌ توان از یک عدد مشخص برای همه بیماران استفاده کرد. ایمپلنت دندان روش پیچیده‌ ای است و چندین بخش برای هر روش وجود دارد.

بخوانید:  ایمپلنت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

عناصری که در هزینه نهایی ایمپلنت شما نقش دارند عبارتند از:

 • معاینه جامع دندانپزشکی شامل تصویربرداری سه بعدی
 • کشیدن دندان‌های مشکل‌ دار در صورت لزوم
 • برند ایمپلنت دندان
 • نصب ایمپلنت
 • قرار دادن اباتمنت
 • ساخت تاج دندان
 • نصب تاج

هزینه هریک از این موارد به عمل دندانپزشکی شما بستگی دارد. عوامل دیگری که بر قیمت ایمپلنت‌ های دندانی شما تأثیر می‌ گذارند عبارتند از مکان کلینیک دندانپزشکی شما. مسلم است که مناطق بزرگ شهری معمولاً گران‌ تر هستند.

سوالات متداول


ایمپلنت سوئیسی بهتر است یا کره ای؟

ایمپلنت‌ های سوئیسی کیفیت و هزینه بالاتری نسبت به ایمپلنت‌ های کره ای دارند اما در بازار کمیاب‌ تر هستند.

ایمپلنت سوئیسی برای چه افرادی توصیه نمی‌ شود؟

لازم به ذکر است که کاشت ایمپلنت دندان به همه توصیه نمی‌ شود. با اینکه سن عامل مهمی محسوب نمی‌ شود، اما وضعیت سلامت عمومی، لثه‌ ها و ساختار استخوانی موجود می‌ توانند عوامل تعیین کننده مهمی باشند. عوامل دیگری که ممکن است شما را به کاندیدای نامناسب برای این کار تبدیل کند، عبارتند از: سیگار کشیدن زیاد، مصرف زیاد الکل، دندان قروچه، مشکل قابل توجه در لثه‌ها، بیماری پریودنتال و بیماری‌های خود ایمنی. در طول مشاوره اولیه ایمپلنت، دندانپزشک همه جوانب را می‌ سنجد تا تشخیص دهد آیا بیمار کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دندان است یا خیر.

چرا ایمپلنت‌ های سوئیسی بسیار پیچیده هستند و یک انتخاب ترجیحی در نظر گرفته می‌ شوند؟

چندین دهه است که کمپانی‌های سوئیسی در طراحی، فناوری، مواد، نرم‌افزار، فرآیندها و روش‌های درمانی در زمینه تولید ایمپلنت نوآوری‌های بسیاری را ارائه داده‌اند. کمپانی‌های سوئیسی استانداردهای جهانی بالایی را برای ایمپلنت تعیین کرده‌اند. کمپانی‌های سوئیسی تلاش می‌کنند تا بهترین و مطمئن‌ترین ایمپلنت‌ها را بسازند و شما می‌ توانید روی تلاش‌های ما برای افزایش شانس خود برای بهبودی سریع‌تر و راحتی بیشتر حساب کنید.

آیا محدودیت سنی برای استفاده از ایمپلنت دندان سوئیسی وجود دارد؟

در بیماران جوان، به محض متوقف شدن رشد فک می‌توان از ایمپلنت‌ های دندانی استفاده کرد. به طور کلی می‌ توان گفت که محدودیت سنی برای این روش درمانی وجود ندارد. البته با توجه به اینکه شما هیچ عامل خطر پزشکی قابل توجهی نداشته باشید و کاندیدای مناسبی برای درمان ایمپلنت باشید.

چه مراقبت‌ هایی بعد از کاشت ایمپلنت سوئیسی مورد نیاز است؟

مانند همیشه، رعایت بهداشت دهان و دندان برای سلامت دندان‌های شما بسیار مهم است. این موضوع بعد از کاشت ایمپلنت اهمیت بیشتری نیز پیدا می‌کند. رعایت بهداشت دهان به شما اطمینان می‌دهد که به بهترین و سریع‌ترین شکل ممکن بهبود پیدا کنید. شما باید به طور روزانه و منظم از دندان‌های خود مراقبت کنید و به توصیه‌های دندانپزشک خود عمل کنید. همچنین شما باید به طور منظم برای معاینه ایمپلنت‌های خود به دندانپزشک مراجعه کنید.

تماس با ما
×ارتباط در واتساپ